A. Grigorian: šiandien turiu daugiau, nei galėjau svajoti

Praėjusį savaitgalį Kejos saloje, Graikijoje žiedus sumainė ryškiausia Lietuvos operos solistė Asmik Grigorian ir operos režisierius Vasilijus Barchatovas.

Tai - antroji garsios 34 m. atlikėjos santuoka, iš pirmosios su operos solistu Giedriumi Žaliu ji augina trylikametį sūnų Nojų.

Tradicinė vestuvių ceremonija vyko Panagia Kastrani vienuolyno cerkvėje, kur, apsupti mylinčių tėvų ir artimųjų, draugų iš Lietuvos, Rusijos, Didžiosios Britanijos ir Vokietijos, jaunieji įtvirtino savo santuoką. Tradiciškai prie altoriaus nuotaką atlydėjo tėtis, legendinis armėnų tenoras Gehamas Grigorianas, o poros liudininkais tapo artimi poros draugai: režisierė Dalia Ibelhauptaitė ir scenaristas Pavelas Kukuškinas.

Jaunuosius sveikino D. Fletcheris ir D. Ibelhauptaitė
T. Kolesnikovo nuotr.

Panagia Kastrani vienuolynas įsikūręs aukščiausiame salos taške - kalno viršūnėje, į kurią veda vienintelis siauras keliukas. Pati Kejos sala nėra gausi turistų, todėl kelias dienas trukusi šventė įgavo nuoširdaus tikrumo, nesuvaidintos romantikos, jaukumo ir daug juoko. Šis atokus Graikijos kampelis buvo pasirinktas neatsitiktinai. Vasilijus čia apsilankė prieš kelis metus, dar nepažinodamas Asmik. Jis buvo taip sužavėtas sala, kad mintyse prisiekė būtinai čia kada nors sugrįžti.

„Mes labai norėjome religinės ceremonijos. Aš esu krikštytas rusų ortodoksų cerkvėje, o Asmik - armėnų apaštališkoje bažnyčioje, todėl graikų pravoslavų tikėjimas apjungia mūsų abiejų religijas. Na, aišku, yra dar viena svarbi priežastis – Asmik visada šalta, todėl turėjome rasti vieta kur būtų šilta,“ – juokauja Vasilijus.

„Prieš šešis metus saloje gyvenantis mano draugas dailininkas atvežė mane į šį vienuolyną ir čia aš susipažinau su popu Lefteriu, kuris puikiai groja daugeliu muzikinių instrumentų. Besiruošiant vestuvėms šis nuoširdus ir jautrus žmogus mums padėjo nepasiklysti milžiniškame biurokratinių dokumentų kiekyje, kurie reikalingi norint susituokti graikų pravoslavų cerkvėje. Graikų bažnyčioje reikalavimai yra labai griežti, nes tai - valstybinė institucija.“ – pasakoja jaunasis.

Su draugais ir kolegomis iš Lietuvos
T. Kolesnikovo nuotr.

Poros pasirinkimas buvo idealus: tūkstantmetę istorija turinti graikų žemė alsavo autentiška atmosfera, vienuolyno cerkves varpai ir maldos, degančios žvakės ir plevėsuojanti Asmik suknia. Ji buvo pasipuošusi graikų deivių skulptūras primenančia prislopintos rožinės spalvos suknele, o rankose laikė laukinių levandų puokštę. Vasilijus pasirinko specialiai jam sukurtą fraką.

Abiejų jaunųjų originalumas išryškėjo netradicinėse detalėse, – juoduose vestuviniuose žieduose. Juos kūrė patys jaunieji, o gamyba vyko Antverpene. Medžiagomis buvo pasirinkti juodasis metalo karbonas ir auksas. Visą ceremoniją lydėjo šilta atmosfera, po jos, pagal senąsias graikų tradicijas, artimieji ir draugai apibėrė porą ryžiais.

Laimingą Asmik sveikino sūnus Nojus, mama - Lietuvos operos primadona Irena Milkevičiūtė, vaikystės draugės iš Lietuvos, britų režisierius Dexteris Fletcheris. Tarp svečių buvo ir pasaulinio garso operos bosas Ildaras Abdrazakovas, rusų aktorius Andrejus Fominas, žymus dainininkas, poetas, kompozitorius ir TV žvaigždė Markas Tismanas.

Jaunieji su Asmik artimaisiais
T. Kolesnikovo nuotr.

„Vestuvės - puiki galimybė surinkti visus draugus į vieną vietą. Tuos, kurie pastoviai koncertuoja, užsiima verslu, darbais. Jie niekada negali susitikti, o vestuvės yra lyg karinis šaukimas, – visi viską metė ir suvažiavo. Viskas gavosi taip, kaip mes ir svajojome. Susirinko tie, kurių labai tikėjomės ir laukėme, - net tie, kurie sakė, kad negalės, galiausiai vis viena atvyko. Tai svarbiausia.“ – pasakoja laimingas jaunasis.

Vestuvių vakarienė vyko geriausiame salos restorane, kur svečių laukė tikra graikų puota terasoje su atsiveriančiu puikiu vaizdu į šiuolaikinio pasaulio dar nepaliestą salą bei nuostabų saulėlydį, skęstantį jūros bangose. Šventę vedė absoliutus šios srities virtuozas - žymus dainininkas, poetas, kompozitorius ir TV žvaigždė Markas Tismanas. Vakaro metu grojo graikų liaudies muzikos duetas ir mėgstamiausia Asmik ir Vasilijaus jaunystės grupė iš Ukrainos „5’nizza“ (dabar pasivadinę ‚SunSay“).

T. Kolesnikovo nuotr.

„Grupes „5’nizza“ dainos buvo tas tiltas, kuris rišo mus su Vasilijumi dar tuomet, kai nepažinojome vienas kito. Todėl būtinai turėjome juos pasikviesti,“ – juokiasi Asmik.

Šventė neapsiėjo be muzikinių dovanų, kurias jauniesiems dovanojo Asmik vaikystės draugas tenoras Rafailas Karpis ir pianistas Feliksas Zakrevskis, dramatiško balso savininkas Ildaras Abdrazakovas, jaunosios Barchatovų šeimos atžalos, na, ir daugiausia aplodismentų sulaukęs Asmik sūnus Nojus.

„Esu pats laimingiausias žmogus. Šiandien turiu viską, ir dar daugiau, negu kada nors galėjau svajoti,“ – tokiais žodžiais po tris dienas trukusios šventės su draugais atsisveikino Asmik.

Daugiau apie Asmik skaitykite naujausiame MOTERS žurnalo numeryje, kuris jau šį šeštadienį pasieks prekybos vietas.

Žurnalas "Moteris"

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis