Žurnalas „Moteris“ – 95-erius metus kartu su Jumis!

„Atgal nesidairau ir visai nebijau savo amžiaus,“ – sako rugsėjo mėnesio žurnalo „Moteris“* viršelio veidas Svetlana Griaznova-Acquista.

Laikai keitėsi, žurnalas „Moteris“ keitėsi su jais. Vis dėlto net per 95-erius metus nespėjo išrašyti visų mažutėlių žmonių istorijų, perteikti gyvenimo būdo, grožio, mados aktualijų, atspindėti laiko ženklų. Ir toliau kursime... Ačiū Jums, mielieji skaitytojai, kad esate su mumis!

Žurnalas "Moteris"

• Supermodelis Svetlana Griaznova-Acquista – jau trečiąkart „Moters“ viršelio veidas. Nors Svetlana į gimtinę grįžta trumpam, ji mielai kelias valandas skiria mums. Moteris tikina atradusi savo prasmę šeimoje. Su savo vyru garsiu Niujorko gydytoju dr. Angelo Acquista jie rengiasi išleisti knygą apie tai, kaip gyvena ir kaip maitina savo vaikus – aštuonmetę Alessandrą ir šešiamečius dvynius Nicholasą bei Salvatore.

„Reikia mylėti save – bet kokio amžiaus – tokią, kokia esi, ir nesistengti būti kaip dvidešimtmetė“, – tvirtina Svetlana Griaznova-Acquista
Žurnalas "Moteris"

• Savo stiliaus jausmu dalinasi žurnalo „Moteris“ vyriausioji redaktorė Gražina Michnevičiūtė. „Nemėgstu viešumos. Mano apranga neišsiskirianti. Neturiu ryškių drabužių, tik kelis spalvotus, nes man sunku, kai į mane atkreipiamas dėmesys“, – tokia yra žurnalo vyriausiosios redaktorės aprangos filosofija.

„Man labai gražus prancūzių iki tobulybės įvaldytas džinsų, baltų marškinių ir klasikinio švarko derinys. Tokiame kūrybiškame darbe jis puikiausiai tinka“, – teigia „Moters“ žurnalo vyriausioji redaktorė Gražina Michnevičiūtė
Žurnalas "Moteris"

• Žurnalistė, žurnalo „Tarybinė moteris“ redaktorė, detektyvų meistrė, penkiomis kalbomis laisvai kalbanti, enciklopedinę atmintį turinti intelektualė Birutė Mackonytė savo draugėms yra sakiusi: „Jūs negalite įsivaizduoti, kokį purvą perbridau.“ Iš tikrųjų žurnalsitės Virginijos Majorovienės šis interviu – tai stiprios, talentingos ir talentą vertinusios moters portretas.

Birutė Mackonytė „Tarybinės moters“ vyriausiąja redaktore dirbo 1967–1976 metais
Žurnalas "Moteris"

• Žvelgiant į „Moters“ archyvus matyti, kad visais laikais leidinį kūrė asmenybės. Žurnalistė Virginija Majorovienė kviečia pasekti žurnalo bendraautorių fotomeistrų Antano Sutkaus, Antano Ališausko, Vaivos Abromaitytės ir Agnės Gintalaitės prisiminimų pėdsakais.

Jaunosios kartos fotografės Agnės Gintalaitės kūrybiškumo ir racionalumo vaisiai šviežina „Moters“ veidą.
Žurnalas "Moteris"

• „Ar kada nors ragavote morkų uogienės? Jos receptą radau 1937 m. „Moters“ žurnale. Buvo sunku patikėti, kad iš šių daržovių galima išvirti tokį skanėstą ir kad jau tada jam ruošti naudotos citrinos, – sako kulinarinės rubrikos autorė Giedrė Barauskienė. – Beveik šimtmečio senumo receptai ir šiandien gali stebinti.“

Metų patikrinti morkų uogienės, marinuotų įdarytų pomidorų ir kt. receptai
Žurnalas "Moteris"

Dar žurnale

• XXI a. miesto moteris – tvirta ir ryžtinga. Išraiškingi, griežto kirpimo drabužiai rodo ją esant stiprią asmenybę, tik subtilios detalės išduoda, kad kartu ji yra švelni ir romantiška.

Standartams nepavaldi šiuolaikinė individualybė renkasi tai, kas unikalu, įdomu, stilinga
Žurnalas "Moteris"

• Choreografė, režisierė, savo vardo teatro įkūrėja Anželika Cholina šį rudenį mini kūrybos 25-metį. Žurnalistei Astai Lipštaitei tariantis dėl interviu, Anželika pasiūlė atvažiuoti į Maskvą. Pasiūlymą priėmusi žurnalistė lydėjo kūrėją į repeticijas Maskvos valstybiniame akademiniame Jevgenijaus Vachtangovo teatre, užkulisius, bendravo su kolegomis ir stengėsi perprasti jos fenomeną. Ir teatro meno vadovas Rimas Tuminas, ir Rusijos žvaigždė aktorius Grigorijus Antipenka, ir solistė Olga Lerman tvirtina, kad Anželika per gana trumpą laiką šiame teatre padarė stebuklą.

„Bendraudama su aktoriais niekada nekeliu balso, jie tuo vis dar stebisi. Gerbiu save ir žmones, su kuriais dirbu“, – sako Anželika Cholina
Žurnalas "Moteris"

• Džiaugiamės sugrįžusiu new look siluetu, atveriame kosmetines prieš 20 metų karaliavusiems mėlyniems vokų šešėliams. Bet... ar užteks drąsos sekti iš naujo atgimusia tendencija auginti pažastų plaukus ir mėnesį neplauti galvos?

Ar turėčiau vargti šalindama plaukus tik tam, kad kažkam kitam nebūtų bjauru į mane žiūrėti?
Žurnalas "Moteris"

• Dvasiškai atsivėrusi, bet skeptiška žurnalistė Virginija Rimkuvienė, genama smalsumo ir apsišarvavusi skepticizmu, traukia į sąmoningo kvėpavimo seansą. Ir įsitikina, kad tai veikia! „Ima tirpti plaštakos, keliai. Pajuntu, kaip sutraukia raumenis. Kūnas tampa nevaldomas. Staiga užplūsta baimė. Išpila prakaitas“, – tai tik pirmieji žurnalistės potyriai per kvėpavimo seansą...

Kvėpavimas gali ne tik liekninti, bet ir gydyti kūną, padėti išsivalyti dvasiškai, netgi išsivaduoti nuo gimimo metu patirtų traumų
Žurnalas "Moteris"

• Erdvaus savo buto Gedimino prospekte duris atveria verslininkė, galerininkė Danguolė Stachura.

Danguolė Stachura prisipažįsta esanti estetė ir pedantė. Jai aplinka turi būti graži, švari, namai – patogūs gyventi
Žurnalas "Moteris"

Gražaus, saulėto Jums rugsėjo!
..........................
* Skaitomiausias mėnesinis žurnalas

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis