Juozas Statkevičius: esu linkęs išnaudoti kiekvieną meilės momentą

„Kažkodėl daugelis mano, kad meilės spalva yra raudona, tačiau meilę galima spalvinti ir juoda, ir balta, ir visiškai neutraliomis spalvomis“, - sako ką tik iš Maskvos grįžęs dizaineris Juozas Statkevičius.

Rusijos sostinėje, Maskvos valstybiniame J.Vachtangovo teatre Juozas kūrė drabužius choreografės Anželikos Cholinos spektakliui vyrai ir moterys.

Organizatorių nuotr.

Juozai, kas stipriau myli – vyrai ar moterys?

Šiandien gyvename taip, kad viskas susilygino. Yra daugybė vyrų, kurie verkia žiūrėdami serialus ir yra tūkstančiai moterų, kurios gali šaltakraujiškai žudyti. Vyrai, moterys... Ne, šiandien stipriau myli tas, kuris turi atvirą, plačią širdį. O ji vis labiau atsiveria, kai nugyveni daugiau metų, kai pamatai didesnį pasaulį, sutinki daugiau žmonių.

Drabužis irgi deklaruoja jausmus. Kokiomis spalvomis rengiasi tie, kurie myli?

Visi sakys – raudona, tačiau tai – klišė. Gali rengtis ir juodai, o šviesūs, pilki tonai atspindės švarią tavo prigimtį, kuri visada trokšta meilės. Tą stengiausi pasakyti ir Anželikos spektaklyje – šviesios spalvos leidžia pasakoti juodas ir raudonas meilės istorijas. Ir meilės istorijos man patinka, visada žiūriu jas su malonumu. Drabužis spektaklyje tik detalė, tačiau jis kuria visumą ir yra svarbus.

Organizatorių nuotr.

Meilė tau suteikė daugiau džiaugsmo ar skausmo?

Esu linkęs išnaudoti kiekvieną meilės momentą, kiekvieną akimirką. Yra toks geras pasakymas: meilė, kaip ir gripas, ji prasideda ir baigiasi. Tai, kas buvo liūdna, stengiuosi nukišti tolyn į savo atminties užkaborius, o džiaugsmingus dalykus pasilieku.

Organizatorių nuotr.

Be abejonės, meilei daug vietos bus skirta ir naujojoje dizainerio pavasario-vasaros kolekcijoje „Slaptas JS gyvenimas“, kurią jis pristatys gruodžio 2 dieną Vilniaus „Siemens“ arenoje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis