Klastinga onkologinė liga netikėtai užklupo 6 mėn. ir 1 m. vaikus. Tu gali jiems padėti?

Dvi Lietuvos šeimas beveik vienu metu užklupo sunkus likimo išbandymas. Vienerių metų Laurynui iš Klaipėdos ir vos pusės metų sulaukusiam Domui iš Kazlų Rūdos diagnozuota retinoblastoma – akies vėžys.

Ligą pastebėjo netyčia

Tai piktybinis akies navikas, kurio negydant vaikas gali netekti akies, liga gali išplisti į smegenis, plaučius, kaulus. Berniukams nedelsiant reikalingas gydymas užsienyje, nes Lietuvoje turimomis priemonėmis sėkmingai pagydyti vaikų jau neįmanoma…

Abiejų berniukų istorijos – labai panašios. Pirmiausia artimieji pastebėjo keistą blizgesį vaikų akyse. Lauryno akytė sušvytėdavo atsisukus į langą, šviečiant saulei ir pasisukus tam tikru kampu, o Domuko vyzdis taip pat kartais įtariamai blizgėjo. Tėvai kreipėsi į medikus ir atlikus tyrimus išgirdo skausmingą diagnozę – vėžys. Žemė slydo iš po kojų…

Laurynui buvo paskirti trys chemoterapijos kursai. Po kiekvienos chemoterapijos smarkiai krisdavo berniuko kraujo rodikliai. Tyrimų prognozės buvo liūdnos, auglys nereagavo į gydymą ir buvo nutarta šalinti akį, jei rezultatai nesikeis ir po trečios chemoterapijos. Bet įvyko stebuklas ir po paskutinės chemijos dozės auglys sumažėjo.

Organizatorių nuotr.

Pusės metukų Domukui taip pat taikytos trys chemoterapijos. Berniukui stipriai nukrito kraujo rodikliai, atliktas perpylimas.

Dabartinė vaikų būklė ir tyrimai teikia daug vilties, todėl siekiant išsaugoti abiejų berniukų regėjimus, akis kaip organus bei tikintis geriausio gydymo rezultato, reikalingos tolesnės konsultacijos ir gydymas Šveicarijoje, Lozanos mieste.

Šveicarijos medikai jau gydo tris berniukus iš Lietuvos su tokia pačia diagnoze – vaikų gydymas yra sėkmingas. Sirgę vaikai auga, vystosi, gyvena pilnavertį gyvenimą. To paties likimo su didele viltimi tikisi ir Lauryno bei Domo šeimos ir artimieji. Tik jų laukia ilgas gydymosi kelias. Tačiau tam, kad jis prasidėtų, reikalingos didžiulės lėšos, kurių šios dvi jaunos Lietuvos šeimos neturi…

Akies vėžio gydymas trunka ilgai – vidutiniškai vienerius metus. O gydymui, slaugai, kelionių ir apgyvendinimo išlaidoms Šveicarijoje padengti reikalinga suma šiam laikotarpiui siekia net apie 40-60 tūkstančių eurų. Tai nepakeliama finansinė našta Domuko ir Lauryno šeimoms. Susivienykime ir suteikime viltį šiems vaikams — padėkime Laurynui ir Domui nugalėti vėžį.

Vaikų piešiniai prieš klastingą ligą

Parduotuvė vaikams „Kich the Moon“ kviečia ištiesti draugišką ranką prisidedant prie paramos ir labdaros fondo „Mamų unija“ iniciatyvos ir padėti dviem sunkiai sergantiems berniukams įveikti klastingą ligą.

Organizatorių nuotr.

„Kich the Moon“, suvienijusi jėgas su bendrove „Strategic Staffing Solutions International“ skelbia paramos akciją „Friends/Draugai”.

Prisidėti prie akcijos gali kiekvienas – įsigydamas marškinėlius su vaikiškais piešiniais. Trys skirtingi piešiniai buvo atrinkti dviejų konkursų keliu: vienas vyko akcijos partnerių („Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje") pagalba, kitas – parduotuvės „Kich the Moon“„Facebook“ paskyroje. Organizatoriai siekė paskatinti ir Lietuvoje gyvenančią užsienio bendruomenę prisidėti prie paramos, tad vieno iš piešinėlių autore išrinkta „Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje" moksleivė, Lietuvoje gyvenanti italė Beatrice. Šią mokyklą lankantys vaikai taip pat mielai sutiko tapti paramos akcijos veidais. Kitų dviejų piešinėlių autorės – lietuvės Emilija ir Amanda.
Kampanijai portretus kūrė ir tokiu būdu svariai prie akcijos prisidėjo profesionali fotografė Dovilė Dagienė.

Organizatorių nuotr.

Iš viso pagaminta 630 baltos spalvos medvilninių marškinėlių trumpomis rankovėmis. Jie skirti vaikams nuo trejų iki vienuolikos metų. Marškinėlių kaina – 12 Eur. Visos pajamos bus skirtos su sunkia liga kovojantiems Laurynui ir Domui.

Marškinėlius galima įsigyti internetinėje parduotuvėje „Kich the Moon“, taip pat gruodžio 11-13 d. Kaune, PLC „Mega“, vyksiančioje šventinėje mugėje „Christmas Bazaar“. Akcijos organizatoriai tikisi, kad tai taps puikia dovana artėjančių švenčių proga, o svarbiausia – svariu indėliu prisidedant prie paramos akcijos.

Paramos akcijos organizatoriai kviečia susivienyti ir suteikti viltį šiems vaikams – kartu padėkime Laurynui ir Domui nugalėti klastingą ligą.

„Friends/Draugai“ marškinėlius galima įsigyti elektroninėje parduotuvėje „Kich the Moon“: www.kickthemoon.eu.

Daugiau apie Lauryno ir Domo kovą su vėžiu skaitykite čia: http://www.mamuunija.lt/padekime-laurynui-ir-domui-nugaleti-akies-vezi/

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis