Skausmingai trumpas Joe Dassinas gyvenimas: slaviška kilmė, kūdikio netektis ir dvi santuokos

Joe Dassinas buvo pasaulio pilietis: jis augo, mokėsi ir važinėjo su gastrolėmis po įvairius žemynus. O jo gyvenime, be sėkmės ir populiarumo, buvo ir labai sunkių akimirkų.

Josephas Ira „Joe“ Dassinas – tokių garsių hitų, kaip „Et si tu n'existais pas“, „Les Champs-Elysees“ ir, žinoma „Salut“, atlikėjas – gimė 1938 metų lapkričio 5 dieną. Atlikėjas mirė palyginti jaunas (sulaukęs 41 metų), bet daugybė jo puikių dainų skamba iki šiol. Savo šeimą jis visada stengėsi apsaugoti nuo perdėto spaudos ir gerbėjų dėmesio, bet kai kurie jo asmeninio gyvenimo faktai vis dėlto yra žinomi.

Dainininko senelis kilęs iš Odesos

Joe Dassino senelis iš tėvo pusės, Samuelis Dassinas emigravo į Ameriką iš Odesos, kuri tuo metu priklausė Rusijos imperijai.

Joe Dassino tėvas buvo „ištremtas“ iš Amerikos, nes jį palaikė komunistu.

Jules Dassinas, kuris buvo garsus kino režisierius, nepalaikė Amerikos senatoriaus Eugene‘o McCarthy, kuris kovojo su komunistais ir tais, kurie juos palaiko, veiksmų. Tad būsimo dainininko tėvas buvo paskelbtas simpatizuojančiu Rusijai ir tais pačiais metais Dassinų šeima išvyko į Prancūziją.

Vida Press

Platus išsilavinimas

Joe Dassinui patiko įgyti naujų žinių, jis mokėsi prestižiniuose Europos universitetuose: seniausioje elitinėje mokykloje internate Šveicarijoje, tarptautinėje mokykloje Ženevoje, įgijo bakalauro laipsnį Grenoblyje, bandė mokytis mediciną Mičigano universitete... Jį taip pat domino etnologija (vėliau jis pats ją dėstė) bei rusų kalba.

Būdamas studentu, J. Dassinas parašė savo pirmąjį apsakymą

Būdamas 21 metų, Mičigano universitete Joe sukūrė novelę „Wade in Water“, kuri laimėjo antrą premiją Nacionaliniame literatūros konkurse.

Vida Press

Muzikantas pripažinimo sulaukė ne iškart

Dar nebūdamas populiarus J. Dassinas įrašė kelias dainas filmui „Įstatymas“ (savo tėvo, kuris buvo filmo režisierius, prašymu) ir dvi plokšteles pagal sutartį su garso įrašų studija CBS. Ir tik po trečio asmeninio albumo apie muzikantą pagaliau imta kalbėti.

Joe Dassinas ne kartą vyko į kitą šalį, praktiškai neturėdamas pinigų

Kai jaunuolis atplaukė į Ameriką įgyti medicininio išsilavinimo, kišenėje jis teturėjo 300 frankų. O iš JAV į Italiją Joe nusigavo krovininio laivo triume, visai be pinigų.

J. Dassinas solinį albumą sutiko įrašyti tik iš antro karto

Per Joe gimtadienį jo būsimoji žmona Maryse Massiéra ir jos draugė Catherine Régnier nusprendė jam padaryti staigmeną: jos nunešė Joe dainų įrašus į garso įrašų bendrovę CBS. Bendrovės atstovus sudomino dainininko kūryba, jie norėjo su juo susitikti, bet J. Dassinas kategoriškai atsisakė. Tik po poros mėnesių moterims pavyko įkalbėti atlikėją pasirašyti sutartį.

Vestuves dainininkas šventė rusiškame restorane

Į savo vestuves J. Dassinas nekvietė draugų: iš svečių buvo vos keturi artimi giminaičiai ir pažįstamas, kurį netyčia susitiko pakeliui į meriją. Vestuvės buvo švenčiamos rusų restorane, o jaunikis labai smarkiai prisigėrė.

Vida Press

Išbristi iš gilios depresijos J. Dassinui padėjo Amerikos indėnai

Po to, kai mirė jo naujagimis sūnus Joshua (kuris gimė anksčiau laiko ir išgyveno vos 5 dienas), dainininkui prasidėjo sunki depresija. Kartu su draugu Bernardu Leloupu jis išvyko į Nevadą – ten J. Dassinas fotografavo kanjonus ir apsilankė indėnų rezervate. Indėnų vadas iš naujo jį pakrikštijo pagal visas savo tradicijas ir davė jam naują vardą.

Su antrąja žmona J. Dassinas susipažino fotosalone

Kartą J. Dassinas užsuko į fotoateljė atiduoti išryškinti juostelę. Tuo metu klientus aptarnavo salono savininko duktė Christine Delvaux. Mergina dainininkui iškart krito į akį ir jis ją pakvietė kartu papietauti.

Su Christine
Vida Press

Jiedu susituokė 1978 m. Prancūzijos pietuose, o į vestuvinę kelionę visų pirma išvyko į Kanadą, o po to į JAV – Los Andželą ir Palm Springsą (šiame nedideliame miestelyje jie praleido savaitę ir gyveno name, kuris kažkada priklausė muzikanto motinai).

Christine atlikėjui pagimdė du sūnus - Jonathaną ir Julieną.

Netikėta baigtis

1980 m. rugpjūčio 20 d. atostogų Taityje metu garsusis prancūzas patyrė širdies smūgį ir mirė. Jis palaidotas „Hollywood Forever“ kapinėse Holivude.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis