D. Ulvydas: žinau, ką papasakoti apie lietuvius, kad užsieniečiams „stalčiai atsidarytų“

Donatas Ulvydas: lietuviams reikia sugebėti iš savęs pasijuokti, bet ir tuo pačiu suprasti, kodėl taip yra.

Mes neretai kompleksuojame, kad esame lietuviai, mus vis dar stebina stikliniai liftai ar pirštu parodome į mieste pastebėtą panką su žalia skiautere. Gali apie lietuvius daug ką kandžiai pasakyti ir nemaža dalis bus tiesos, tačiau tame yra ir gražioji pusė – esame nuoširdūs, turime dar daug dalykų, kuriais galime ir mokame džiaugtis. Taip apie lietuvius pasisakė Donatas Ulvydas, režisavęs naujausią mineralinio vandens „Vytautas“ reklaminį klipą „Vytautas: aš esu lietuvis“, kuriame pristatomi juoko ašarą spaudžiantys stereotipai apie mūsų tautiečius.

Reklaminiame klipe, kurio scenarijų kūrė Tadas Vidmantas, aktorius Marius Repšys prisistato esantis tikru lietuviu. Klipe atskleidžiama, kaip saugoma lietuvių kalba, kaip vertinamos lietuvių dainos „Eurovizijoje“, kur tautiečiai atostogauja ir kaip kuo ypatinga lietuvių virtuvė. Pasijuokiama ir iš lietuvių vairuojamų automobilių. Galiausiai, atveriama tiesa apie krepšinį – gal visam pasauliui ant jo ir nusispjauti, tačiau lietuvius šis sportas bent kartą per metus suvienija, o kas ketverius – itin stipriai. Reklama internete per keletą dienų surinko keliasdešimt tūkstančių peržiūrų.

Klipą režisavęs Donatas Ulvydas teigė, kad lietuviškumo temą išsemti turbūt neįmanoma. „Kaip ir kiekviena tauta turime savitų bruožų, kuriuos lengva pašiepti. Reikia sugebėti iš savęs pasijuokti, bet ir tuo pačiu turime suprasti, kodėl taip yra. Mus vis dar stebina stikliniai liftai, parkuose ant žolės gulintys žmonės, nužiūrime pankus su žaliomis skiauterėmis. Emociškai mes dar nesijaučiame laisvi, dar tik kapanojamės ir bandome pasivyti pasaulį“, – mintimis dalijosi garsus režisierius.

Organizatorių nuotr.

Jis teigė, kad lietuviai dar dažnai kompleksuoja, kad yra lietuviais ir pripažino, kad būna situacijų, kai šis jausmas užvaldo ir jį patį. „Nepaisant to, man tikrai sunku išvardinti visas priežastis, kodėl didžiuojuosi būdamas Lietuvos dalimi. Jau dvidešimt metų Lietuvoje kuriasi naujos tradicijos, tobulėja įstatymai, kyla dangoraižiai, steigiasi darbo vietos. Mes augame, atrandame, patiriame, tuo tarpu JAV, Vakarų Europoje ir daug kur kitur viskas tiesiog dėvisi ir sensta, mat jau seniai daug kas pastatyta ir atrasta. Kitas dalykas – mes daug patyrę. Gal ne visa patirtis yra graži, dalis jos skausminga, tačiau ji mus sustiprino ir liudija, kad esant reikalui mes tikrai pajėgūs susivienyti. Užsieniečiams sunkiai suvokiama, kaip mes rankomis galėjome sujungti tris valstybes. Ne kartą pasakojau mūsų šalies svečiui apie Baltijos kelią ir, patikėkite, pats mačiau kaip jiems „stalčiai atsidarė“, – tikina D. Ulvydas.

Naujausią reklaminį klipą galima peržiūrėti paspaudus šią nuorodą: http://bit.ly/2abbrm1. Klipas buvo filmuojamas Birštone, kur išgaunamas ir išpilstomas mineralinis vanduo „Vytautas“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis