Nomeda Marčėnaitė: atvirai apie vaikų auklėjimą ir išgyvenimus po skyrybų su vyru

Būti mama – menas. Tuo neabejoja menininkė, trijų vaikų mama ir jau močiutė Nomeda Marčėnaitė.

„Jei neskirsi dėmesio savo vaikui, prarasi galimybę tapti jo draugu“, – savo asmenine patirtimi su TV3 laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėja Renata Mikailionyte dalijosi Nomeda. Menininkė atvirai prisipažino, kad ieškoti kelio į savo jaunesniųjų vaikų – Ūlos ir Tito – širdis jai teko ne kartą.

Paauglystėje Nomeda sako nebuvusi šventuolė, tad puikiai žino, kad paaugliams labiausiai nesinori nosį į jų reikalus kaišiojančios mamos. „Visaip būna. Nesusikalbame, ypač su jaunėliais. Vyresnysis Dovas užaugo be paauglystės – vieną kartą trenkė durimis, o po penkiolikos minučių atsiprašė: „Mama, neturėjau taip daryti“. Titas ir Ūla – kitokie, tikri Naujųjų nakties fejerverkai. Po kiekvienos išdaigos sakau jiems: „Ar norite, kad vėl pradėčiau į jus reaguoti, kaip į žmogelius, kuriuos reikia kontroliuoti? Jei ne, tuomet, būkite malonūs, demonstruokite savo savarankiškumą“.

Jei jaunėliai prisidirba kaip reikiant, Nomeda kviečiasi visus įvykio dalyvius ir su jais kalbasi. „Būna atvejų, kai ir draugų tėvams papasakoju, kas buvo nutikę. Man atrodo, su vaikų draugų tėvais būtina palaikyti ryšį, bendrystę“, – įsitikinusi Nomeda.

TV3

Ji visiškai tikra: užsipulti vaiką – lengva. Kantrybę prarasti – taip pat. „Tačiau vaikams dažniausiai reikia tiesiog pagalbos, jie kartais ir patys nesuvokia, kokias audras jų viduje kelia hormonai. Būna, supykstu, pasakau viską, ką galvoju, bet paskui apkabinu ir nepaliaudama demonstruoju, kaip juos myliu. Myliu besąlygiškai, nors kartais ir nepateisinu jų poelgių ar kalbų“, – sako trijų vaikų mama.

Siautėjimai namuose ilgai netrunka. Besišypsodama Nomeda sako, kad kai pati pradeda pastebėti, kaip raganėja ir žiežulėja, save sustabdo: „Vaikai auga patys. Svarbiausia tėvams suvokti, kad jie nenugyvens už savo vaikus gyvenimo. Jie tik turi palydėti, drauge išgyventi sunkumus, patarti.“

Nomeda prisipažįsta, kad po skyrybų su vyru menininku Mariumi Jonučiu išgyveno sunkų periodą. „Tada man atrodė, kad privalau gelbėti vaikus, nors iš tiesų, nuėjusi pas psichiatrą, sužinojau, kad pirmiausia gelbėti reikia mane pačią“, – pagalbos pas specialistus prisipažįsta ieškojusi Nomeda. Atviras pokalbis žiūrovų laukia jau šeštadienio rytą, 10.00 val.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis