Dizainerė Rasa Stasionienė: maži vaikai kelionei – ne kliūtis

Lietuviško prekės ženklo „Stylish Paw“ įkūrėja Rasa Stasionienė su vyru verslininku Kęstučiu visada buvo aistringi keliautojai. Niekas nepasikeitė ir gimus sūnums Nojui (5) ir Kristupui (1 m. 11 mėn.) – visa šeima susikrauna lagaminus ir vyksta ten, kur gražiausia gamta ir įdomiausi miestai.

Gyvena tik penkių žvaigždučių prabangiuose viešbučiuoe? Ne tik! Šįmet visi keturi po Jungtines Amerikos Valstijas keliavo dar ir kemperiu.

Šalis, kuriose lankėsi Stasionių šeima galima vardinti be perstojo, o sena tradicija jau tapo kelionės per Rasos gimtadienį spalio mėnesiais.

Pernai jį atšventė nardydami tarp ryklių Tailande, o šįmet – jaukiai vakarieniaudami „Michelin“ žvaigždutėmis paženklintame restorane Meksikoje. „Keliaudami taikomės vieni prie kitų, nes jaustis laimingi galime tik būdami drauge visa šeima. Prieš gimstant antram vaikui su vyru dažniau išvykdavome dviese, bet ilgiau nei savaitę būdami atskirai nuo sūnaus ėmėme suprasti, kad ilgesys berniukui trukdė tinkamai atostogauti, todėl greitai išmokome ilsėtis visi kartu. Išvykos su vaikais visai kitokios, negu neįpareigojantis poilsis dviese, tačiau kada vaikai su mumis, širdyje gera ir ramu.”

Asmeninio albumo nuotr.

Dizainerė pastebi, kad kelionėse su mažyliais svarbiausi patys paprasčiausi dalykai: maistas ir kokybiškas miegas. „Mes su vaikais keliaujame nuo tada, kai jiems suėjo 2 mėnesiai. Labai svarbus ir tėvų požiūris į tolimas išvykas su kūdikiais ir mažais vaikais: jeigu jie patys nebus atsipalaidavę ir kantrūs – gero nelauk. Mums dėl to problemų niekada nekilo.”

Rudenį mėnesio išvyka į JAV ir Meksiką nebuvo pirmasis šeimos vizitas šiuose kraštuose. Kada pirmagimiui buvo dveji metai, Stasioniai po JAV vakarinę pakrantę kemperiu keliavo visą mėnesį, o šį kartą, jau su abiem sūnumis, tik savaitę. „Atskridę į Majamį apsistojome puikiame viešbutyje aklimatizacijai ir vyro gimtadieniui paminėti. Po keturių dienų jau skridome į Las Vegasą, kuris, tenka pripažinti, visai nepritaikytas lankymuisi su vaikais. Į patį paprasčiausią barą, kuriame pardavinėjamas ne tik maistas, bet ir alkoholis, tėvai su atžalomis neįleidžiami.

Asmeninio albumo nuotr.

Restoranuose problemų nekilo. Po Las Vegaso laukė septynių dienų kelionė kemperiu. Tokią patirtį, tik su pirmuoju sūnumi, jau kartą apturėjome, todėl žinojau, ko tikėtis. Tiesa, tada keliavome mėnesį, ir jokių nepatogumų nepatyriau, o šįsyk jau po savaitės ilgėjausi komfortiškesnės aplinkos, - pasakoja pėdutės logotipu paženklintų drabužių kūrėja R.Stasionienė. - Daugiausia laiko praleidome seniausiame JAV nacionaliniame parke Jeloustone, kuriame nieko nevaržomi laksto bizonai, meškos, vilkai, kojotai. Nerealus jausmas matyti per kelis metrus laisvėje gyvenančius tokius galingus gyvūnus! Esu didelė komforto mėgėja, todėl nesakau, kad geri viešbučiai ir restoranai man yra nesvarbūs, tačiau keliaujant per tobulus gamtos ir gyvūnijos vaizdus, atsiveria mano meniškoji pusė: kyla įvairių kūrybinių sprendimų drabužių kūrimui.”

Po dešimties dienų Stasioniai kemperį iškeitė į didelį amerikietišką visureigį ir susipakavę daiktus patraukė link Los Andželo. „Juokiuosi, kad arba praeitame gyvenime ten gyvenau, arba šiame būtinai turiu į jį persikelti, - nusišypsoso Rasa. - Los Andžele viešint antrąjį kartą manyje įsivyravo absoliuti ramybė, todėl labai norėčiau su visa šeima ten leisti žiemas. Tobulas miestas, vandenyno pakrantė, restoranai ant kranto, besišypsantys žmonės.... Ko daugiau bereikia?”

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis