Po 15 metų tylos į sceną grįžta aktorė Irena Kriauzaitė

Lapkričio 21d., (pirmadienį), 18 val. Lietuvos teatro sąjungoje įvyks išskirtinis kūrybos vakaras pavadinimu „Reveransas“ – po penkiolikos metų tylos į sceną grįžta aktorė Irena Kriauzaitė.

Irena Kriauzaitė – buvusi ilgametė Jaunimo teatro aktorė, sukūrusi daugybė įsimintinų vaidmenų teatre ir kine. Svarbių, daugiausia dramatinių vaidmenų sukūrė D. Tamulevičiūtės, E. Nekrošiaus, J. Vaitkaus ir kitų režisierių spektakliuose.

Netikėtai pasikeitusios gyvenimo aplinkybės privertė aktorę palikti sceną. Prabėgo penkiolika metų, kai ji nutraukė saitus su teatru, išeidama į tylą ir persikeldama gyventi į Ignalinos rajono Linkmenų kaimą, prie vaizdingo Ūsių ežero: „Mano kūrybos vakaras – tai priminimas (reveransas) žiūrovams, kad esu gyva, sveika ir dar atsimenu žiūrovų akis, kai nusileidus ir vėl pakilus uždangai išeidavome nusilenkti gerbiamai publikai. Čia kaip pasakytų mano herojė Heda Gabler: „ Vis tos sunkios sąlygos, į kurias patekau! Jos ir padaro gyvenimą skaudų ir stačiai juokingą!”.”

Ija Marija, PIROSMANI, PIROSMANI, rež. E.Nekrošius, 1981 m.
Organizatorių nuotr.

Aktorė šiuo metu gyvendama Linkmenyse, stengiasi atkurti ir užrašyti savo mintis, patirtas ne tik scenoje. I. Kriauzaitė su žiūrovais pasidalins ištraukomis iš savo pirmojo romano pavadinimu „Laimingoji“. „Kaip ir priklauso kaimo žmogui iš Linkmenų atsivešiu lauktuvių – o kaip kitaip! Pirma – septynis portretus, antra – ištraukas iš romano „Laimingoji“, trečia – penkiolika variacijų Jobo knygai ir ketvirta – šūsnį Šekspyro sonetų“, - dalindamasi įspūdžiais apie kūrybos vakarą pasakojo I. Kriauzaitė.

Jau šį pirmadienį, po penkiolikos metų pertraukos, aktorė grįžta į sceną su didžiuliu nekantrumu ir virpuliu laukdama susitikimo su savo žiūrovu.

Bilieto kaina – 3 eur. Įsigyti galima prieš spektaklį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis