Violeta Riaubiškytė–Tarasovienė: tokio išgyvenimo nelinkėčiau net baisiausiam priešui

Sėkmingą karjerą ir gražią šeimą sukūrusi lietuviškos muzikos žvaigždė Violeta Riaubiškytė–Tarasovienė neabejinga skurstantiems.

Drauge su „Maisto banko“ TV projekto „PasiDalink“ filmavimo komanda atlikėja aplankė Klaipėdoje gyvenančią 86 metų Stefaniją.

„Maisto banko“ paramą gaunančios senolės gyvenimas nuo pat vaikystės buvo paženklintas skausmo ir skurdo. Stefanija augo neturtingoje 8 vaikų šeimoje. Jai būnant visai mažytei, mylimo dėdės šeimyną ištrėmė į Sibirą, o jos mamą su vaikais perkėlė į Klaipėdos kraštą, kuriame tuomet trūko darbo jėgos.

Antrojo pasaulinio karo metu dvylikametės Stefanijos geraširdė mama paslėpė vokiečių karių persekiojamą žydų berniuką. Jį rengdavo mergaitiškais rūbais, tamsius plaukus slėpdavo skarele.
Toks slėpimas ilgai netruko – supratę, kas vyksta, kaimynai įskundė Stefanijos mamą. Vaiką, laimei, moteris spėjo paslėpti miške.

Ieškodami berniuko, vokiečių karininkai ėmėsi kankinti pačios geradarės vaikus. Stefanija su ašaromis prisiminė tris mėnesius patirtus kankinimus ir prievartavimus. „Paprašius atsigerti vandens, vyrai prišlapindavo į puodelį ir liepdavo gerti“, - šiurpia patirtimi dalinosi Stefanija.

Po tokių išgyvenimų mergaitė pasižadėjo niekada nemylėti jokio vyro ir nekurti šeimos. Visgi praėjus karui, būdama trisdešimties Stefanija Klaipėdoje sutiko savo gyvenimo meilę. Likusi ištikima priesaikai niekada netekėti, moteris susilaukė sūnaus ir bendrai nugyveno keturis dešimtmečius.

Kai, rodėsi, visi sunkumai liko jau praeityje, Stefanijos gyvenime įvyko baisiausias košmaras. Klastinga nepagydoma širdies liga pasiglemžė vyrą, o neilgai trukus pakirto ir vienintelį sūnų. „Tokio išgyvenimo nelinkėčiau net baisiausiam priešui. Tėvai neturėtų laidoti vaikų“, – istorijos sujaudinta graudinosi dviejų dukterų mama Violeta Tarasovienė.

Netekus dviejų svarbiausių žmonių, Stefanijos gyvenimas sudužo į šipulius. Netekties pakirstai moteriai vyro giminės atsuko nugaras. Stefanija atsidūrė tiesiog gatvėje, kurį laiką glaudėsi garažuose.

LNK

Šiuo metu senolė mediniame name nuomojasi butelį ir kiekvieną dieną valgyti pėstute keliauja į „Maisto banko“ labdaros valgyklą.

Moters namai visai be patogumų. 86 metų senolei tenka ne tik naudotis lauko tualetu, bet ir pačiai apsišildyti būstą. Brangiausias moters turtas - išsimokėtinai įsigytas benzininis pjūklas. Su juo moteris pjauna miške prisirinktas malkas.

Negana to, skurdų namelį ruošiamasi griauti - mat patogioje vietoje planuojama statyti pervaža. Tad neilgai trukus moteris neteks paskutinio jai likusio dalyko – namų.

„Labai sunku matyti seną, garbaus amžiaus žmogų, paskendusį tokiame skurde ir varge“, – ašarą braukė senolę aplankiusi V. Riaubiškytė–Tarasovienė.

Garsi atlikėja ne pirmą kartą sutinka padėti kovojančiai su nepritekliumi labdaros organizacijai. Su vyru dainininku Viliumi Tarasovu ji vėl pakils ant labdaros koncerto „PasiDalink“ scenos ir kvies geradarius Lietuvos žmones aukoti nepasiturinčiųjų maitinimui.

Pasakojimus apie Stefanijos ir kitų skurstančiųjų kasdienybę išvysite jau šį penktadienį, 19.30, „Maisto banko“ labdaros koncerte „PasiDalink“ per LNK.

Paaukoti nepasiturinčių maitinimui galite jau dabar, skambindami arba siųsdami trumpąją žinutę telefonu 1343 (auka 2 eurai). Didesnę sumą galime pervesti per Paysera ir Paypal platformas „Maisto banko“ svetainėje internete – www.maistobankas.lt/paremk.

LNK

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis