Sausio „Moters“ viršelio veidas aktorė G. Jaraminaitė: manau, kad gyvenimas kartu tik dėl vaikų – ne išeitis

Apie tai, kad nėra gyvenime padėties be išeities, naujajame „Moters“ žurnale kalba ne tik viršelio herojė aktorė Gabija Jaraminaitė, bet ir veikliausia 2016-ųjų metų moteris septynių vaikų mama Sabina Daukantaitė, diplomatas, rašytojas Algirdas Kumža ir kt. Kasdienio judėjimo reikšme neabejojantis gydytojas Dalius Barkauskas dalija patarimus, kaip sutrinkdyti ištiso ėdėjimo prie kompiurterio kasdienybę.

Sužinokite, ir kokias išeitis siūlo ateities medicina bei kokios grožio tendencijos vyraus 2017-aisiais.

Viršelio herojė

• Aktorė Gabija Jaraminaitė netrukus pasirodysiančiame režisierės Linos Lužytės filme „Amžinai kartu“ vaidins visus kontroliuojančią perfekcionistę. Ar tai bent kiek primena pačią Gabiją? „Sako, kad šalia esantis žmogus yra tavo atspindys. Norėčiau būti tokia, kad tas atspindys man patiktų. Tikiu, jog šis laikas man duotas, kad išmokčiau save suprasti ir besąlygiškai mylėti“, – žurnalistei Virginijai Rimkuvienei teigia aktorė.

„Pastaruosius 6-erius metus dirbu gana intensyviai, bet iki tol pauzių buvo. Dabar išmokau jomis mėgautis, skiriu daugiau laiko sau, artimiesiems, draugams“, – sako aktorė G. Jaraminaitė
Žurnalas "Moteris"

Susitikimai

• Kaip suspėti sustyguoti septynis vaikus ir vadovavimą reklamos agentūrai „adcacao“, patirtimi dalijasi Sabina Daukantaitė. „Man nepatinka savęs gailėtis dėl sunkumų, norisi džiaugtis tuo, ką turiu gera. Aš turiu septynis sveikus vaikus, ko daugiau norėti? Nuostabus jausmas! Turime stogą virš galvos, turiu gerą vyrą, rūpestingą mamą, mėgstamą užsiėmimą, todėl man gera gyventi“, – žurnalistei Virginijai Majorovienei sako veikliausia 2016-ųjų Lietuvos moteris.

„Informacijos perteklius, kalbėjimas apie įvairias grėsmes kelia nuolatinę įtampą. Atvirlaiškiais tinklalapyje noriu perduoti žinią, kad reikia atsipalaiduoti ir įsiklausyti į save. Tai suteikia kur kas daugiau stiprybės, tvirtumo ir žinojimo, ką darau kaip mama, moteris. Dar – nereikia bijoti klysti“, – tvirtina S. Daukantaitė
Žurnalas "Moteris"

Mada

• „Mane žavi, kad žmonės miestuose lengviau improvizuoja. Labai lengva apsirengti deriniais, kuriuos matome ant žurnalų viršelių, kuriuos rekomenduoja stilistai, kurių galima įsigyti daugumoje parduotuvių. Visai kas kita – turėti savo unikalų stilių, galbūt įkvėptą neseniai matytos Fridos Kahlo paveikslų parodos ar styginių koncerto kur nors apgriuvusių namų apsuptyje“, – įsitikinusi tinklaraštininkė Giedrė Valavičiūtė. Arnoldo Remeikos-Bomberio, savo tinklaraščio šūkiu pasirinkusio frazę: „Aš esu miestas“, nuomone, miesto stilius tuo ir ypatingas, kad apima daug visko – ir lokalias subkultūras, ir narcisistišką egocentrizmą, ir santūrią klasiką, ir studentišką naivumą, ir didmiesčiui būdingą prabangą, ir postmodernistinį minimalizma, ir – neslėpkime – masinę madą. Tinklaraštininkė Vilija Rušinskaitė įsitikinusi, kad dauguma lietuvių vis dar ribojami – aklai paisoma gerų manierų, aprangos kodo ar progos.

Trims tinklaraštininkams modernus miestas neatsiejamas nuo žmogaus laisvės būti savimi
Žurnalas "Moteris"

Grožio prognozės

• Žurnalistė Ana Treščina pasidomėjo, kokios grožio tendencijos vyraus 2017-aisiais. Pristatome ryškiausias jų: svarbiausias makiažo akcentas – rožiniais skaistalais paryškintas skruostikaulių viršus; parfumerijos pasaulyje karaliaus individualūs kvepalai; tarp pakuočių naujovių – pieštukinis nagų lakas; mitybos madas diktuos Skandinavijos šalys; 2017-aisiais verta išmėginti boksą.

Pati karščiausia šukuosena 2017-aisiais – šoninis sklastymas, sulaižyti ir žemai surišti plaukai
Žurnalas "Moteris"

Sveikata

• Pasaulyje žmonių daugėja, bet eilės poliklinikose turėtų trumpėti. Dalį ligų greitai galėsime diagnozuoti be gydytojų, o gal apskritai nustosime sirgti. Medicinos naujovėmis – genų korekcija, ataugintais organais, galimybe 3D spausdintuvais sukurti nedylančius sąnarius bei kaulus ir kt. – domisi žurnalistė Virginija Rimkuvienė.

Tikėtina, kad gana greitai žmonėms bus implantuojami 3D spausdintuvu atspausdinti kaulai, sąnariai, dantys.
Žurnalas "Moteris"

Kūnas

• „Moterims prieš aunantis aukštakulnius vertėtų savęs paklausti, ar jis ir jie to verti? <...> Turiu blogą žinią moterims – jūsų kūnas nesutvertas bėgti. Jei turite berniukiškus klubus ir plokščią krūtinę, galite bėgti, bet moteriškų formų savininkės bėgiodamos užsidirbs krūvą kelių ir nugaros problemų“, – tai tik kelios Lietuvos olimpiečių gydytojo Daliaus Barkausko įžvalgos, išsakytos žurnalistei Anai Treščinai. Bėgioti gydytojas mums nesiūlo, bet gintis nuo kasdienio sėdėjimo ragina judėjimu kiekvieną dieną.

Paprasčiausias būdas suvaldyti stresą yra žaisti judrius žaidimus, tarkime, slėpynes, bet ne žaidimus, kuriais siekiama rezultato, pavyzdžiui, krepšinį ar futbolą. Turime tiesiog žaisti.
Žurnalas "Moteris"

Virtuvės užrašai

• Šventėms kulinarinės rubrikos autorė ir fotografė Giedrė Barauskienė kviečia pabandyti paruošti madlenas, kriaušes su raudonuoju vynu, ėrienos troškinį, pyragėlius su karamelizuotais svogūnais, veršienos kepsnį.

Jeigu skanauti, tai kažką neragauta, jeigu stebinti, tai kažkuo ypatinga.
Žurnalas "Moteris"

Įspūdingų 2017-ųjų!

Žurnalas "Moteris"

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis