Eglė Kauneckienė: ar žinote, kas yra geriausia dovana? + RECEPTAS (LABAI SKANU)

Kas yra Kalėdos, kokias tradicijas puoselėja šeimoje ir ko norėtų palinkėti visiems, teiraujamės ajurvedos centro „SPA Shanti“ vadovės Eglės Kauneckienės, kuri su vyru Dariumi augina tris vaikus: Emiliją, Vilnelę ir Majų.

„Kalėdos - šventės, atėjusios iš prisiminimų, iš tradicijų, kurias mes gavome tėvų šeimoje. Kiekviena moteris šeimoje turi savo vertybių ir suvokimo skalę. Mano mama rengdavo dideles ir linksmas Kalėdų šventes su galybe dovanų ir vaišių nukrautu stalu. Visi vieni kitus sveikindavome, būdavo gausios šventės. Esu labai dėkinga tėvams, kad jų dėka mano vaikystės šventės buvo labai šviesios ir šiltos.

Elly foto nuotr.

Gyvenimas truputėlį pakeičia įvykius, tradicijas, tačiau ir užaugę bei sukūrę savo šeimas mes vertiname buvimą kartu - vienąkart per Kalėdas važiuojame pas vienus Tėvelius švęsti, kitąmet jau lankome kitus. O kartais visi suvažiuoja pas mus. Stengiamės būti kartu, ir ryšį palaikome nuolat, ne tik per šventes daug bendraujame, rūpinamės vienas kitu.

Asmeninio albumo nuotr.

Kai manęs klausia, kas man yra Kalėdos, aš sakau, kad jos man nesiskiria nuo kitų dienų, nes mes kasdien stengiamės rūpintis vienas kitu, stengiamės rasti džiaugsmą, šventę kasdien.

Asmeninio albumo nuotr.

Iš šeimos atėjusios ir dovanojimo tradicijos. Juk visi nori gauti dovanų - ir mažas, ir didelis. Mano dukra Vilnelė yra šeimos renginių organizatorė, tad ji surengia dovanų traukimą, kad nė vienas neliktų be dovanos, pasirūpina šventės tematika, kaukėmis. O keičiamės dovanomis naktį iš Kūčių į Kalėdas - nes nebesulaukiame ryto,“ - nusijuokia trijų vaikų mama Eglė.

Eglė džiaugiasi, kad jos vaikai noriai įsitraukia į šventinės atmosferos kūrimą. Viena iš jų - šventinių patiekalų ruošimas. Ir vienas jų - kokosiniai rutuliukai.

„Jie tokie skanūs, kad net vadinami šventiniais ajurvediniais „raffaello“. Juos gaminti itin paprasta, ir tai labai smagu, nes rutuliukus lipdo ir dvejų metų vaikas, ir senolis. Ir lidpome ne tik rutuliukus - ir širdutes, ir eglutes, ir žvaigždutes. Nesudėtinga, paprasta ir labai skanu - šį skanumyną gaminame jau daug metų, ir jis visiems labai patinka,“ - šypteli Eglė.

Šventiniai kokosiniai rutuliukai

Fotolia nuotr.

Reikės:

400 g kokosų drožlių
1 indelio kondensuoto pieno
150 g migdolų

Gaminame

* Migdolus iš vakaro užmerkiame (arba mažiausiai 4 valandoms).

* Dubenyje kondensuotą pieną gerai išmaišome su kokoso drožlėmis.

* Nuo migdolų nupilame vandenį, nutriname luobelę.

* Vandenyje pamirkytomis rankomis iš gautos masės formuojame rutuliukus. Į jų vidurį įspraudžiame migdolo riešutą.

* Gautus rutuliukus sudedame į kepimo popieriumi išklotą skardą ir pašauname į orkaitę, įkaitintą iki 150 laipsnių. Kepame 10-15 mūinučių, kol pradeda rausvėti. Atsargiai, neperkepkite, turi būti lengvas ruda „šerkšnas“, o rutuliukai sukietėję.

* Ištraukiame kokoso rutuliukus ir paliekame atvėsti. Iš gautos masės gausite apie 40 rutuliukų.

Linkėjimai švenčių proga

Šventės – rimties, apmąstymų, susikaupimo metas. „Štai mūsų su Dariumi bendras kelias skaičiuoja jau 15-us metus. Ir vos susitikę mes supratome norintys padėti žmonėms atrasti sveikatinimo kelią, parodyti kitą gyvenimo kokybę, kitokį laiko praleidimą. Tuo tikslu įkūrėme ajurvedos centrą „SPA Shanti“ Vilniuje, o vėliau ir Kaune.

Apsilankymas centre yra geriausia dovana vienas kitam - tai man nuolat tvirtina žmonės, užsukę į „Shanti“ po vieną, poromis ar net šeimomis. Tai ne materiali dovana, čia dovanojamos emocijos, džiaugsmas ir, svarbiausia, - neišdildomi prisiminimai. Juk dažnai gautus malonius daiktus išdėliojame namuose, valome dulkes, o po metų kitų, visas ta grožis keliauja į sandėliuką, o masažo prisiminimai ilgam nusėda širdyje.

· „..atsiradusią šilumą ir nora dalintis geriu bei sveikata su daruagais ir artimaisiais.“

Asmeninio albumo nuotr.

Viena moteris, procedūras gavusi dovanų iš vaikų, man pasakė, kad tai buvo geriausia dovana gyvenime. Tai yra ir kūnui, ir sielai. Matau labai daug žmonių, išeinančių po procedūrų, - ir regiu pasikeitusį jų ryšį, atsiradusią šilumą.

Asmeninio albumo nuotr.

O juk buvimas kartu vienija šeimą. Mes irgi taip gyvename. Žinoma, neatsisakome materialaus pasaulio, tačiau jei yra galimybė rinktis tarp adrenalino, vartojimo skatinimo ir tarp rimties, savęs pajautimo, pabuvimo kartu, renkamės pastarąjį. Juk labiausiai mums reikia vienas kito. To švenčių proga ir noriu palinkėti visiems - vertinkime galimybę pabūti kartu, pasakyti gerą žodį.

Asmeninio albumo nuotr.

Ir mūsų „Shanti“ centras skirtas ne pramogoms, o savęs pajautimui, tiek kūno, tiek sielos stiprinimui. Ir šiuo metu, kai aplink mus vyrauja šurmulys, lėkimas, mūsų centre - ramybė. Tad kviečiu žmones ateiti ir pasisemti tos ramumos, Ajurveda – laimės formulė, sukurta prieš 5000 metų, o mes blaškomės, ieškome vis kažko naujo. Galiausiai sugrįžtame prie kertinių vertybių – norime „patyss būti laimingi, harmoningi ir kad mus suptų laimingi žmonės“.

„Kviečiu užsukti ir patiems tuo įsitikinti. Vieniems norisi ateiti vieniems, kitiemds – poromis. Moterys puoselėje moteriškumo ritualus, pastebiu tendenciją, kad ateina dvi geriausios draugės, mamos su dukromis. O ilgamečiai klientai jau ir šeimose plėtoja kasdienės sveikatos puoselėjimo tradiciją – ateina su vaikučiais nuo trijų metų, visa šeima vienoje patalpoje masažuojami. Tai tarsi kartos ritualus. Labai gražu, kai mūsų klientai atveda savo tėvelius – paskutinis mano regėtas klientas šventė 85-metį. Tikrai žavu, nes tiek jaunam, tiek senam svarbu kaita, patyrimai, įspūdžiai, kad siela visada būtų jauna,“ - šypsosi pašnekovė.

Apie ajurvedos centrą „Shanti“:

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis