Stereotipų nepaisančios žvaigždės leidžia vaikams rengtis, kaip jie nori

Australų kilmės aktorė Cate Blanchett neseniai sulaukė nemalonių komentarų dėl savo dukros Edith aprangos. Neva mergaitė vilki pernelyg berniukiškus drabužius. Tačiau Cate, kaip ir būrys kitų žvaigždžių, spjauna į stereotipus ir leidžia savo atžaloms rengtis taip, kaip jie nori.

Cate Blanchett įdukra Edith – jauniausia šeimos atžala. Ji auga drauge su trimis vyresniais broliais: penkiolikmečiu Dashielliu, dvylikamečiu Romanu ir aštuonmečiu Ignatiusu.

Cate Blancett
Cate Blancett
Vida Press

„Iki mūsų šeimoje atsirandant Edith auginome tris berniukus ir jie nuolat perimdavo vienas kito išaugtus drabužius. Niekada neišmetu gerų, dar tinkamų vilkėti drabužėlių. Dukrelė mielai juos dėvi. Taip užaugau ir aš bei daugelis mano kartos žmonių. Vaikystėje mes tiesiog esame savimi, gyvename neįpareigojantį vaikišką gyvenimą. Juk nesvarbu, ką vilki Edith ir kaip ji atrodo, svarbu, kokia ji yra“, – spaudai atviravo 47-erių metų aktorė.

Vida Press

Moteris laikosi nuomonės, kad vaikams reikia leisti rinktis ir žaisti su drabužiais, neturėtų būtų jokių išankstinių nuostatų kas ir kaip turi atrodyti.

Cate Blanchett su dukra
Cate Blanchett su dukra
Vida Press

* Cate Blanchett ne vienintelė originalią vaikų saviraišką puoselėjanti žvaigždė. Angelinos Jolie ir Brado Pitto dukra Shiloh dar ankstyvoje vaikystėje dėl savo aprangos atkreipė spaudos dėmesį.

Vida Press

Augdama su vyresniais broliais mergaitė nuo mažų dienų laikė save berniuku. Kai Shiloh buvo vos ketveri, Angelina Jolie, pati vaikystėje bei paauglystėje daug eksperimentavusi su įvaizdžiu, taip pakomentavo dukters elgesį: „Jai patinka rengtis berniukiškais drabužiais. Ji nori būti berniuku ir įsivaizduoja esanti viena iš brolių“. Tai aktorei atrodė absoliučiai normalu ir nekėlė nerimo. Tuo tarpu jos tuometiniam sutuoktiniui Bradui Pitui toks dukros pasirinkimas neatrodė priimtinas ir normalus. Pora dėl mergaitės saviraiškos daug pykosi ir ginčijosi. Požiūris į vaikų auklėjimą buvo viena esminių žymios šeimos problemų vėliau privedusių prie skyrybų.

* Britų dainininkė Adele taip pat nepaiso vaikų lyčiai primetamų išvaizdos stereotipų. Ji puoselėja ilgas sūnaus Angelo garbanas ir leidžia berniuką puoštis pasakų princesių kostiumais.

Vida Press

Šiemet moteris drauge su vyru Simonu Koneckiu ir sūnumi apsilankė Disneylande, kur Angelo itin patiko princesės Annos iš filmo „Ledo šalis“ suknelė. Tėvai neatsispyrė sūnaus norui ją pasimatuoti. Vaiko laimė šeimai svarbiau už bet kokias išankstines nuostatas. „Aš remsiu ir palaikysiu savo vaikus, ką jie bedarytų, kokį kelią bepasirinkų“, – teigia 28-erių metų Adele.

* Ryškiu įvaizdžiu garsėjanti ir savo mados ženklą turinti dainininkė Gwen Stefani taip pat nesikiša į savo vyresnių sūnų, dešimtmečio Kingstono bei septynmečio Zumos, aprangą.

Vida Press

Berniukai dažnai pastebimi šviesintais ar spalvotais dažytais plaukais. Prieš keletą metų gimtadienio šventės metu vyresnėlis Kingstonas buvo nufotografuotas vilkintis rožinio tiulio sijoną. Kaip teigia pati Gwen: „Negaliu sakyti, kad man tai absoliučiai nesvarbu. Tačiau sūnūs auga stebėdami mane, o aš nuolat eksperimentuoju su išvaizda, dažau plaukus, nagus, darausi makiažą. Originalus įvaizdis ir unikalumas man teikia didelį džiaugsmą ir, matyt, ši savybė persidavė mano atžaloms“.

Vida Press

* Šiuo matu mados pasaulyje itin populiarėjantis ir aktoriaus bei modelio karjeros laiptais kylantis Willo bei Jada Smith'ų sūnus Jadenas taip pat paauglystėje mėgo mergaitiškus drabužius, kuriuos skolindavosi iš sesers Willow spintos.

Jaden Smith
Jaden Smith
Vida Press

Vaikinas suformavo savitą abiejų lyčių garderobo elementus apjungiantį stilių. Originalus Jadeno požiūris į aprangą bei charakteringas įvaizdis atvėrė kelius į mados pasaulį. Vaikino nuotraukos puošia garsiausių mados žurnalų puslapius. Praeitais metais Jadenas tapo „Louis Vuitton“ pavasario/vasaros reklaminės kampanijos veidu.

Will Smith su sūnum Jaden
Will Smith su sūnum Jaden
Vida Press

Pradžioje tėvui, aktoriui Willui Smithui, buvo kiek neramu dėl sūnaus pasirinkimų: „Keista matyti savo sūnų su suknele. Tačiau ilgainiui supratau, kad jis jaučiasi puikiai ir tai dalis jo saviraiškos. Dabar žiūrėdamas į Jadeną negaliu nustot žavėtis – jis tikrai turi unikalų skonį ir labai pasitiki savimi“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis