Knygoje “Lyderiai” - 16 lyderystės ir įkvėpimo istorijų

Unikalios skirtingų Lietuvos lyderių patirtys sugulė į ką tik lentynas pasiekusią knygą “Lyderiai”. Joje - ne tik įkvepiančios istorijos, bet ir vertingi vadovavimo, lyderystės, asmeninio augimo patarimai. Šiandien knyga pristatyta galerijoje “Vartai”.

“Knygoje kalbinti moterys ir vyrai šiandien kuria istoriją - jų indėlis svarus politikos, verslo meno, mokslo, kitose srityse, jie rodo prasmingos lyderystės pavyzdžius. Mes tarsi fiksuojame šio laikmečio išskirtines asmenybes ir jų darbus”, - apie knygos atsiradimą pasakoja autorės Laisvė Radzevičienė ir Jurga Tapinienė. Jos džiaugiasi, kad knygoje pavyko pakalbinti žmones, kurie retai kalba viešai, nes tiesiog tyliai daro savo didelius darbus.

Martynas Ambrazas

Knygoje savo karjeros patirtimi ir lyderystės pamokomis dalijasi Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, primadona Violeta Urmana, dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla, kapitonė Lina Jieznienė, prof. Dalia Leinartė, Jungtinių Tautų konvencijos dėl visų formų diskriminacijos panaikinimo moterims komiteto pirmininkė, prof. biochemikas Virginijus Šikšnys, šachmatų didmeistriai Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Peter Nielsen, menininkų Svajonės ir Pauliaus Stanikų duetas, žurnalistė Edita Mildažytė, dizainerė Julija Janus.

Martynas Ambrazas

Apie išmoktas vadovavimo pamokas kalba svarią patirtį turintys verslo organizacijų vadovai – Dovilė Grigienė (“Swedbank”), Arminta Saladžienė (“Nasdaq”), Kęstutis Šliužas (“Telia Lietuva”), Dalia Andrulionienė (ESO), Kęstutis Bagdonavičius (ERGO), Dalius Misiūnas (SBA koncernas).

Martynas Ambrazas

Autorių įsitikimu, knyga patiks norintiems augti, tobulėti, mokytis iš tikrų sėkmės istorijų ir autentiškų patirčių. “Ši knyga bus puikus patarėjas ir tiems, kurie šiuo metu yra ieškojimuose, svarsto, kurį karjeros kelią pasirinkti, kokį sprendimą priimti”, - sako L. Radzevičienė.

Martynas Ambrazas

Knygas galima įsigyti knygynuose “Vaga” ir internetinėje parduotuvėje www.goforward.lt

Knygos herojų lyderystės pamokos

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė: “Kuo aukščiau kyli – tuo didesnė atsakomybė, tuo daugiau turi galvoti ne apie save, bet apie kitus.”

Martynas Ambrazas

Arminta Saladžienė, “Nasdaq” grupės viceprezidentė: “Dievas davė vieną burną ir dvi ausis. Lyderiui būtinas gebėjimas išgirsti, kas sakoma ir kas nutylima.”

Viktorija Čmilytė-Nielsen, Peter Nielsen, šachmatų didmeistriai: “Svarbiausia – kvestionuoti autoritetą. Nesutik tiesiog dėl to, kad sutiktum, pagalvok, gal rasi kitą išeitį, net geresnę.”

Dovilė Grigienė, “Swedbank” Lietuvoje vadovė: “Turėk drąsos žengti pirmą žingsnį. Jei nemėginsi, niekada nesužinosi, kas laukia. Pirmyn ir tik pirmyn”.

Martynas Ambrazas

Violeta Urmana, operos primadona, mecosopranas: “Reikia žinoti, ko nori ir ką turi padaryti, kad pasiektum savo svajones ir norimą rezultatą. Jei nori pakliūti į aukščiausią profesionalų lygį, turi tokio lygio būti ir pats”.

Kęstutis Šliužas, “Telia Lietuva” vadovas: “Susirask mentorių. Jis sutrumpins tavo kelius į sėkmę, karjeros kelią padarys daug turinin- gesnį. Tai nuostabi galimybė gauti žinių ir patirties ne per skaudžias savo paties pamokas”.

Mirga Gražinytė-Tyla, dirigentė: “Kai žinai, kaip ir ką daryti, gal patogu gyventi, bet, man atrodo, taip elgtis – pagal planą, griežtas kažkieno kito ar kitų nustatytas taisykles – yra nesąmonė. Viskas eina iš mūsų dieviškos prigimties, todėl būtina save išbandyti, ieškoti ir leistis už ribų ribos”.

Martynas Ambrazas

Prof. Dalia Leinartė, Jungtinių Tautų konvencijos dėl visų formų diskriminacijos panaikinimo moterims komiteto pirmininkė: “Niekuomet nejaučiau, kad turiu būti pirma ir geriausia, manęs tai nedomina. Įdomios tik pačios galimybių ribos – ką dar galiu pasiekti, ką dar naudingo padaryti? “

Dalia Andrulionienė, ESO generalinė direktorė: “Niekada neturime pamiršti, dėl ko čia esame, – ši komanda yra dėl to, kad pasiektų rezultatą. Antra – kad tą rezultatą pasiektume be kančios, pasitelkę kūrybiškumą. Kad būtų lengvas bendravimas, laisva diskusija, kad nepritrūktų humoro ir kūrybos.”

Svajonė ir Paulius Stanikai, menininkų duetas: “Tai, kas nemadinga, ir yra madingiausia. Mes dažnai darome tai, ko nedaro niekas. Jei kartais pajuntame, kad mūsų kūryboje ima atsirasti kažkas matyta, viską metame ir pradedame iš naujo.”

Kapitonė Lina Jieznienė, Jungtinio štabo karininkė: “Būdama vade neretai siekdavau kariams įrodyti, kad jie gali daugiau, nei patys mano. Dažnai nusibrėžiame lubas, kurios yra nepagrįstai žemos, ir vedami įsitikinimų, vidinių baimių ar skepticizmo net nebandome jų pramušti, nors galėtume.”

Martynas Ambrazas

Dr. Kęstutis Bagdonavičius, ERGO draudimo grupės Baltijos šalyse valdybos pirmininkas: “Lyderis nėra antžmogis, jis turi teisę klysti. Svarbu tik ne slėpti, o aiškiai pasakyti: aš padariau klaidą, iš jos išmokau to ir to.”

Edita Mildažytė, žurnalistė: “Mano sėkmė yra tai, kad man nuoširdžiai nerūpi, kas ką mano. Jei noriu daryti, tai ir darau. Ne dėl to, kad kas nors paplotų katučių.”

Dr. Dalius Misiūnas, SBA viceprezidentas: “Dalinkis mintimis. Anksčiau galvojau: jeigu ką nors pasakysiu, būsiu įsipareigojęs padaryti. Vėliau supratau, kad jeigu nepasidalinsiu su žmonėmis savo vizija, mintimis – niekas man nepadės tų svajonių pasiekti.”

Martynas Ambrazas

Julija Janus, drabužių dizainerė: “Tik vidinis balsas gali pasakyti, kaip elgtis. Tik intuicija veda į prasmės – ką čia aš veikiu šioje žemėje – paaiškinimą. Visa kita – klystkeliai ir laiko gaišimas. Sakydama „visa kita“ turiu galvoje net ir įtaką ar poveikį, kuriuos daro patys artimiausi žmonės.”

Prof. biochemikas Virginijus Šikšnys: “Nestandartiniai sprendimai standartinėse situacijose. Laisvas mąstymas. Tik kai standartinėje situacijoje randame originalų, kūrybišką sprendimą, atsiranda proveržis.”

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis