Spektaklis „Tinder Dates“ atvyksta į Anykščius su netikėtomis meilės istorijomis

Spalio 13 d. 18 val. Profesionalių teatrų nacionalinės dramaturgijos festivalyje „Pakeleivingi“, vyksiančiame Anykščių kultūros centre, žiūrovai turės galimybę išvysti Valstybinio Vilniaus mažojo teatro spektaklį „Tinder Dates“ pagal dramaturgės Gabrielės Labanauskaitės pjesę (režisieriai: Gabrielė Tuminaitė, Stas Žyrkov (Ukraina) ir Kirilas Glušajevas).

„Tinder Dates“ – dviejų dalių komedija apie pasimatymus ir tikrosios meilės paieškas. Tai savotiškas socialinis tyrimas, kuriame dėmesys sutelkiamas į šiuolaikinių jaunų žmonių – vadinamosios millenium kartos – santykių problemas ir vingrybes, konkrečiai – į itin populiarią „Tinder“ pažinčių programėlę kaip reiškinį. Spektaklyje vaidina jaunosios kartos (24–30 m.) aktoriai, kurie įkūnija savo amžiaus personažus. Pagrindinė spektaklio tema, žinoma, yra meilė: kaip ją rasti ir ką mes apskritai vadiname meile šiais laikais. Keliami klausimai: kodėl susirasti artimą žmogų yra labiau išimtis nei taisyklė? Kodėl jauni žmonės, kurie iš tiesų siekia ir nori to paties, visgi nesusikalba? Kodėl susitikti, būti kartu dažnai sutrukdo baimė? Pjesė rašyta repeticijų metu ir po jų, remiantis aktorių, pačios dramaturgės, taip pat žmonių, besinaudojančių „Tinder“ programėle, asmenine patirtimi bei įspūdžiais.


Kaip teigia režisierė Gabrielė Tuminaitė, tai trumpos istorijos, kurios nebūtinai yra viena su kita susijusios, tačiau kiekviename etiude, kad ir koks jis būtų – komiškas, absurdiškas ar fantasmagoriškas, – kalbama apie susitikimus, apie tai, kaip tas kitas žmogus mus keičia. „Čia labai tinka K. G. Jungo mintis, kad žmonės esą kaip cheminiai elementai: jeigu sujungi du, nors trumpam, bent akimirkai, jie jau vienas kitą keičia“.


Aktorių patirtys


„Man šis spektaklis – tai nauji išbandymai, savęs pažinimas iš naujo, nes reikia tam tikrose situacijose lipti per save, atrasti neatrastas, paliesti nepaliestas, pajausti nepajaustas temas. Šis procesas man įdomus, turtinantis, nes galiu būti kaip tyrinėtojas, bandantis smėlyje atkasti Atlantidą, su archeologiniu džiaugsmu kasinėti tiek savo, tiek kitų patirtis. Manau, svarbiausia spektaklyje – vienatvės tema. Ji amžina, visus jungianti, visų patirta ar patiriama. Vieni su ja draugauja, kiti kovoja. Poetai apie ją rašo. Ji byloja apie tai, kad visi esame žmonės ir mums reikia žmonių, – per ją, vienatvę, ateina ir supratimas, ką reiškia būti ne vienam. Ji ne tik žalinga, bet ir sveika – tik vienas būdamas supranti, ko iš tiesų nori“, – sako „Tinder Dates“ spektaklyje vaidinantis aktorius Povilas Adomaitis.


„Vieno iš mano kuriamų personažų istorija byloja apie baimę jausti ir išreikšti jausmus. Taktiškumo ir mandagumo kaukė dėvima net artimiausių žmonių akivaizdoje, neišsakytos nuoskaudos, kaltę, gėdą ar skausmą keliančių minčių neįsivardijimas sukuria izoliaciją su aplinka ir tariamos laimės iliuziją. Įdomu nagrinėti santykius, kurie prasideda iš nepakeliamo vienišumo ir nenumaldomo noro jį nuslopinti. Į kokias destruktyvias santykių tendencijas gali pasinerti žmogus, vardan to, kad bent akimirkai užglaistytų vidinio nepakankamumo ir vienatvės pojūčius. Taip pat įdomi ir vis dažniau pastebima santykių kaip produkto vartotojiškoje visuomenėje tema. Kol produktas teikia malonumą, tol jis vertingas, jam sugedus arba atsiradus naujesnei jo versijai, produktas lengvai keičiamas kitu“, – apie savo patirtį spektaklyje „Tinder Dates“ kalba aktorė Adelė Šuminskaitė.


„Manau, kad šis spektaklis skirtas įvairaus amžiaus auditorijai, nes vien jau parodžius spektaklio eskizą, sulaukiau nemažai vyresnio amžiaus žmonių pasidalijimo prisiminimais – kaip vaikščiojo į pasimatymus savo jaunystėje, kokios tada buvo tradicijos, kaip išvis be jokių išmaniųjų telefonų susirasdavo vieni kitus, o kartais ir pralaukdavo po kelias valandas pasimatymo vietoje, kol ateidavo išrinktoji ar išrinktasis. Man džiugu, kad tai rezonuoja skirtingo amžiaus žmonėms, juk pažinčių esmė nesikeičia, kinta tik forma. O pati tema – romantinių santykių paieškų, noro būti priimtiems, pastebėtiems, buvo ir bus aktuali visais laikais, nepaisant amžiaus. Taip pat tikiu, kad spektaklis bus aktualus „Tinder’io“ vartotojams ir smalsautojams, tokiems kaip aš. Esu be galo dėkinga visiems žmonėms, pasidalijusiems su manimi savo istorijomis – be jų nebūtų ir šitos pjesės“, – sako spektaklio dramaturgė G. Labanauskaitė.


Pasak režisierės Gabrielės Tuminaitės, iš esmės spektaklyje atskleidžiama meilės ir didelės baimės sandūra. „Čia labai daug meilės siekiamybės – juk visi norime ir vienadienio flirto, trokštame patikti, būti kompanijoje, kuri mums miela, – iš esmės visi norime hedonistinių dalykų“, – sako režisierė.


2022 m. VVMT spektaklio „Tinder Dates“ eskizas (rež. G. Tuminaitė ir S. Žyrkov (Ukraina) pagal dramaturgės G. Labanauskaitės pjesę tradiciškai Varėnoje vykusiame Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių konkurse tapo nugalėtoju.


Spektaklyje „Tinder dates“ vaidina: Gintarė Latvėnaitė, Kirilas Glušajevas, Božena Aleksandrovič, Inga Šepetkaitė, Greta Šepliakovaitė, Adelė Šuminskaitė, Povilas Adomaitis, Šarūnas Januškevičius, Petras Šimonis, Tomas Šečkus. Spektaklio kūrybinė komanda: režisieriai – Gabrielė Tuminaitė, Stas Žyrkov (Ukraina), Kirilas Glušajevas, dramaturgė – Gabrielė Labanauskaitė, dramaturgės asistentė – Greta Štiormer, scenografija – Marijus Jacovskis, kostiumų dailininkas – Juozas Valenta, šviesų dailininkas – Eugenijus Sabaliauskas, choreografė – Gintarė Šmigelskytė, muziką kūrė / parinko – Gediminas Rimeika, vaizdo efektai – Tomas Stirna.


Spektaklį „Tinder Dates“ kviečiame išvysti spalio 13 d. 18 val. Anykščių kultūros centre.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis