Jei parama nieko nekainuotų, ar pasirinktume padėti?

Lietuvos gyventojams jau tapo įprasta metų pradžioje deklaruoti praėjusiais metais gautas pajamas. Patogi elektroninė deklaravimo sistema EDS leidžia įvairias pajamas gaunantiems žmonėms pasirinkti, kam skirti 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio (GPM) ir taip padėti ne pelno siekiančioms organizacijoms. Parama nieko nekainuoja, o ją skirti užtrunka vos 3 minutes.

VMI duomenimis, 2022 metais net 72 proc. gyventojų (1 458,2 tūkst.) niekam neskyrė savo 1,2 proc. GPM dalies. Tai reiškia, kad daugiau nei 24 milijonai eurų grįžo į valstybės biudžetą, nors tai galėjo tapti reikšminga parama ne pelno siekiančioms organizacijoms. GPM paramą skyrė tik 564,8 tūkst. Lietuvos gyventojų.


Kviečiame šiais metais pakeisti statistiką į gerąją pusę – juk tai nieko nekainuoja. Dirbantys ir kitas pajamas gaunantys gyventojai gali savarankiškai skirti 1,2 proc. GPM paramą iki gegužės 2 d. Skiriant GPM paramą būtina deklaruoti praėjusiais metais gautas pajamas – tik tada parama pasieks gavėjus.


Specialistai pataria nelaukti ir jau dabar pasirinkti, kam skirsite 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio. Kaip teigia labdaros ir paramos fondo „SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugijos“ darbuotojai, tokia parama iš tiesų daro stebuklus ir keičia globojamų vaikų gyvenimus. Laiku suteikta psichologinė pagalba gelbsti ne tik Lietuvos, bet ir nuo karo bėgančius Ukrainos vaikus. Vien šiuo metu fondas padeda 2 000 įvairaus amžiaus vaikų, kurių didžiausia svajonė – saugi vaikystė.


Jums – tai tik 3 minutės, o vaikams – gyvenimo galimybė


Paramos fondas „SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugija“ prašo 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio skirti vaikams. Jūsų dėka vaikai ir jaunuoliai galės gauti būtinąją pagalbą ir išpildyti savo didžiausias gyvenimo svajones: turėti galimybę išlaikyti vairavimo egzaminą, mokytis universitete, lankyti svajonių būrelį. Kai kurie šių vaikų pirmą kartą patirs, kas yra laiminga vaikystė, kurioje nėra vietos baimei.


Kasdien dirbama tam, kad vaikai augtų visavertėse šeimose


Kartu su visuomenės pagalba labdaros fondo darbuotojai ir specialistai keičia grėsmėje atsidūrusių šeimų gyvenimus, teikdami įvairią pagalbą tiek vaikams, tiek suaugusiesiems. Pasak fondo atstovų, tai leidžia kurti saugesnę ir šviesesnę mūsų valstybės ateitį.


Atminkite, kad:

  • 1,2 proc. GPM parama Jums nieko nekainuoja!
  • Ją skirti užtrunka vos 3 minutes.
  • Neskyrus grįžta į valstybės biudžetą.


Plačiau apie paramos skyrimą „SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugijai“ kviečiame skaityti čia: https://gpm.sos-vaikukaimai.lt/

Užsakymo nr.: PT_79615

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis