Kaip atrasti balansą perkant dovanas vaikams?

Vaiko raidos etapus studijuojantys psichologai pastebi opią problemą su kurią susiduria vis daugiau tėvų. Kiekvienas savo atžalas mylintis šeimos narys nori palepinti mažuosius apipildami juos begale įvairių žaislų.

Daiktai pradedami dovanoti nelaukiant svarbių progų, o tai vaikui leidžia suprasti, kad kiekviena jo nauja užgaida bus išpildyta. Tėvų ir vaikų santykiuose atsiranda savotiškas šantažas, kuris labai greitai perauga į neigiamus santykius. Dėl to, iškyla klausimas ar nuolat tėvų lepinami vaikai dar gali patirti nuoširdų džiaugsmą gavę dovanas?


Nusivylimo jausmas


Nusivylimas yra natūrali žmogaus emocija su kuria kažkuriuo gyvenimo etapu susiduria visi vaikai. Mažieji gali šį jausmą patirti negavę norimos dovanos, pametę savo mylimiausia žaislą ar susipykę su draugais. Labai svarbu išmokyti vaiką, kaip tinkamai reaguoti į patirtas nesėkmes, kad jos nesukeltų papildomo streso ar neigiamų emocijų. Ši nelengva užduotis dažnai tenka tėvams, nes jie yra pirmieji, kurie susiduria su vaiko nusivylimu negavus norimo daikto, dėl to ypač svarbu, kad tėvai būtų pasiruošę ir reaguotų tinkamai. Dabartinė kultūra dažnai sieja meilę ir jausmą su materialiomis gėrybėmis. Vaikai mano, kad tik norimo žaislo gavimas per Kalėdas suteiks džiaugsmo ir padės išsipildyti jų svajonėms. Vaikai pradeda lyginti save su darželio ar klasės draugais siekdami turėti tokius pat žaislus, drabužius ar kitus daiktus. Negavę konkrečios dovanos vaikai susiduria su nusivylimu, kuris labai greitai gali peraugti į pykčio ar net agresijos priepuolius. Dėl, to svarbu vaiką išmokyti jog švenčių magija susideda ne tik iš materialinių dalykų, skatinkite juos puoselėti tradicijas, tarpusavio bendravimą. Tėvai, niekada neturėtų jausti gėdos jausmo dėl to, kad negali nupirkti mažyliui norimos dovanos. Pati didžiausia dovana, kurią galite suteikti savo vaikui yra meilė, šiluma ir laikas praleistas kartu. Stenkitės nuo mažų dienų vaikui skiepyti tikrąsias vertybes, o ne bandyti išpildyti kiekvieną jo materialinę užgaidą.


Dėmesys tradicijoms


Šventės turėtų asocijuotis su laiku, kai visa šeima ramiai leidžia laiką mylimų žmonių apsuptyje. Matydami, kad per gražiausias metų šventės puoselėjate tradiciją praleisti kuo daugiau laiko su artimaisiais, vaikai stengsis šiuos papročius perimti ir puoselėti. Svarbu suteikti galimybę vaiko emociniam ir socialiniam pažinimo vystymui. Puoselėkite tradicijas, kurios parodys vaikui kaip rūpintis kitais žmonėmis, užmegzti ryšius su nepažįstamaisiais. Pavyzdžiui kartu su mažyliais iškepkite sausainių ir juos padovanokite kaimynams arba paaukokite dalį vaiko žaislų globos namų gyventojams. Tai leis vaikui suprasti, kad šventės nėra susijusios vien tik su dovanų gavimu.


Dovanokite naudingas dovanas


Prieš pirkdami dovanas savo vaikams įsiklausykite į jų norus. Nesivaikykite naujausių žaislų tendencijų. Geriausiai sužinosite ką norėtų gauti vaikas jei su juo nuoširdžiai pasikalbėsite. Stenkitės, kad vaikas suprastų jog dovana turėtų ne tik suteikti jam džiaugsmo, bet ir padėti tobulėti. Rinkoje gausu edukacinių žaislų, kurie padeda tobulinti įvairius mažylių gebėjimus. Pavyzdžiui, kamuoliukų baseinas padeda vaikui tobulinti motorinius gebėjimus, skatina loginį mąstymą. Baseinai yra pripildyti minkštų, aukštos kokybės kamuoliukų, su kuriais gali žaisti įvairaus amžiaus vaikai. Tokios edukacinio pobūdžio dovanos turės išliekamąja vertę, todėl vaikai jomis galės džiaugtis ne vienerius metus.


Taigi, išmokykite vaiką džiaugtis ne tik materialinėmis dovanomis. Dovanokite dovanas, kurios suteiks daug džiaugsmo! Jeigu svarstote kur įsigyti kokybiškų žaislų savo mažiesiems apsilankykite: https://www.funnybubbles.lt/collections/dovanos-vaikams. Čia rasite įvairių žaislų, kurie prisidės prie jūsų vaiko tobulėjimo.Užsakymo nr.: PT_72309

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis