5 vitaminai, kurie yra būtini kiekvienai moteriai po 70 - ies metų

Sulaukus 70 metų moterims labai svarbu rūpintis savo sveikata ir gera savijauta. Viena iš svarbiausių veiksnių sveikatai yra tinkama mityba, kuri turėtų būti subalansuota ir apimti visas būtinas maistines medžiagas, įskaitant vitaminus.

Ypač svarbu moterims po 70 metų gauti pakankamai šių vitaminų:


Vitaminas D. Šis vitaminas yra labai svarbus senėjančiam organizmui, nes padeda stiprinti kaulus, mažina uždegimus ir palaiko gerą imuninę sistemą. Daugelis žmonių po 70 metų gali stokoti trūkumą šio vitamino, todėl rekomenduojama vartoti vitamino D papildus.


Vitaminas B12. Šis vitaminas yra būtinas sveikai nervų sistemos veiklai, kraujo gamybai ir energijos lygio palaikymui. Po 70 metų organizmas gali pradėti sunkiau įsisavinti šį vitaminą, todėl rekomenduojama kreiptis į gydytoją ir vartoti papildus, jei to reikia.


Vitaminas C. Šis vitaminas yra galingas antioksidantas, padedantis organizmui kovoti su laisvaisiais radikalais, stiprina imuninę sistemą ir padeda kūnui geriau įsisavinti geležį. Moterims po 70 metų labai svarbu užtikrinti pakankamą šio vitamino suvartojimą.


Vitaminas E. Šis vitaminas taip pat yra galingas antioksidantas, padedantis kūnui apsisaugoti nuo laisvųjų radikalų, mažina uždegimus ir gerina odos būklę. Po 70 metų moterims rekomenduojama vartoti papildus su vitamino E, kad būtų užtikrintas jo pakankamas kiekis organizme.


Omega-3 riebalų rūgštys. Tai ne tik vitaminas, bet ir svarbi maistinė medžiaga, nes omega-3 riebalų rūgštys yra labai svarbios moterims po 70 metų. Jos padeda pagerinti širdies ir kraujagyslių sveikatą, mažina uždegimus ir gerina smegenų veiklą. Rekomenduojama vartoti papildus su omega-3 riebalų rūgštimis arba į savo mitybą įtraukti jūros žuvies, linų sėmenų ar riešutų.


Svarbu konsultuotis su gydytoju ir atlikti reikiamus tyrimus, norint nustatyti individualų vitaminų kiekį ir poreikį kiekvienam konkrečiam organizmui.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis