6 maisto produktai, kurie labiausiai žaloja kepenis

Kepenys yra vienas iš svarbiausių organų mūsų organizme. Jis yra atsakingas už daugybę svarbių funkcijų, tokių kaip detoksikacija, maisto virškinimas ir medžiagų apykaita. Todėl svarbu rūpintis kepenų sveikata ir vengti maisto produktų, kurie gali jas žaloti.

Greitas maistas – greito maisto produktai, tokie kaip traškučiai, burgeriai ar picos, gali būti didelis priešas kepenims. Jie dažnai yra perpildyti pridėtiniu cukrumi, druska ir kitomis kenksmingomis medžiagomis, kurios didina kepenų apkrovą.


Riebus maistas – kepti maisto produktai, greitas riebus maistas ir per daug riebalų turintys produktai gali sukelti kepenų steatozę ar net kepenų uždegimą. Riebus maistas taip pat gali padidinti cholesterolio kiekį kraujyje, kas taip pat kenkia kepenų sveikatai.Bulvės
Bulvės
Shutterstock nuotr.Perdirbtas maistas – maisto produktai, kuriuose yra daug pridėtinių cheminių medžiagų, dažiklių, konservantų ir kitų dirbtinių ingredientų, gali būti žalingi kepenims. Šie produktai gali sukelti kepenų funkcijos sutrikimus ir kitas problemas.


Rūkyta mėsa – rūkyta mėsa ir kitokie perdirbti mėsos produktai gali būti žalingi kepenims dėl didelio riebalų ir druskos kiekio bei kenksmingų medžiagų, kurios gali prisidėti prie kepenų ligų vystymosi.


Per didelis cukraus vartojimas – cukraus perteklius organizme gali sukelti ne tik nutukimą, bet ir kepenų steatozę ar net cirozę. Per didelis cukraus vartojimas gali padidinti riziką susirgti kepenų liga – NASH (nealkoholinis steatohepatitas).Cukrus
Cukrus
Fotolia nuotr.Gazuoti gėrimai – saldūs gazuoti gėrimai gali būti didelis priešas kepenims dėl aukšto cukraus, dirbtinų saldiklių ir konservantų kiekio. Jie ne tik gali padidinti kepenų apkrovą, bet ir prisidėti prie nutukimo ir kitų sveikatos problemų vystymosi.


Atsižvelgiant į tai, svarbu rinktis sveikus ir natūralius maisto produktus, kurie nekenkia kepenims ir padeda palaikyti jų sveikatą. Taip pat svarbu vengti blogų įpročių, tokių kaip alkoholio vartojimas ir rūkymas, kurie gali turėti neigiamą poveikį kepenims.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis