5 vitaminai, kurių privalu gauti kiekvienai moteriai po 60 - ies

Po 60 metų moterų organizmui gali prireikti papildomų vitaminų ir mineralų gerai sveikatai užtikrinti. Štai penki svarbiausi vitaminai, kurių trūkumas paplitęs šio amžiaus grupėje:

Vitaminas D būtinas kaulams ir raumenims stiprinti, taip pat padeda organizmui įsisavinti kalcį. Po 60 metų moterims, kurios dažnai neleidžia laiko saulėje, gali būti sunku gauti pakankamai šio vitamino. Taigi, būtina reguliariai vartoti šio vitamino papildus.


Vitaminas B12 - šis vitaminas būtinas kraujo ląstelėms ir nervų sistemai. Žmonėms po 60 metų gali trūkti šio vitamino dėl sumažėjusio jo įsisavinimo iš maisto.


Vitaminas K padeda kontroliuoti kraujo krešėjimą ir yra būtinas kaulų sveikatai. Moterims po 60 metų gali būti svarbu užtikrinti pakankamą šio vitamino suvartojimą.


Vitaminas C stiprina imuninę sistemą, padeda kovoti su laisvaisiais radikalais ir pagerina odos būklę. Šis vitaminas taip pat gali padėti kovoti su uždegimais ir lėtinėmis ligomis, kurios gali pasireikšti senatvėje.


Folio rūgštis yra be galo svarbi moterų po 60 metų sveikatai. Šis vitaminas padeda išlaikyti sveiką kraują, tinkamą smegenų veiklą ir stabilią nervų sistemą.


Svarbu prisiminti, kad būtina gauti visas reikiamas maisto medžiagas iš įvairių maisto šaltinių. Prieš pradedant vartoti bet kokius papildus, visada geriau pasitarti su gydytoju ar maisto specialistu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis