5 požymiai, kad kenčia jūsų tulžies pūslė

Tulžies pūslės tinkamas funkcionavimas yra labai svarbus mūsų virškinimo sistemos optimaliam veikimui.

Tačiau daugelis žmonių gali patirti įvairių simptomų, rodančių, kad tulžies pūslė netinkamai veikia. Štai penki pagrindiniai požymiai, kad kenčiate nuo tulžies pūslės problemų:


Skausmas ar diskomfortas dešinėje pusėje į šoną. Daugelis žmonių, kenčiančių nuo tulžies pūslės problemų, gali patirti skausmą ar aštrų diskomfortą dešinėje pusėje netoli pilvo srityje. Šis skausmas gali būti jaučiamas po valgio ar fizinio aktyvumo.


Skausmas, kuris persimeta į viršutinę nugaros dalį. Tulžies pūslės problemos gali sukelti skausmą, kuris pereina į viršutinę nugaros dalį, tarp pečių. Šis skausmas gali būti intensyvus ir gali pasireikšti po riebaus ar kepto maisto suvartojimo.


Pykinimas ir vėmimas. Tulžies pūslės problemos gali sukelti pykinimą, kuris gali virsti vėmimu. Šie simptomai dažnai būna intensyvesni po valgio, ypač po riebaus ar kieto maisto.


Rėmuo ar sunkumas skrandyje. Tulžies pūslės problemos gali sukelti rėmenį, kuris dažnai lydi sunkumo jausmą skrandyje. Šie simptomai gali sustiprėti po valgio ar gulint horizontalioje padėtyje.


Gelta ar geltonos akių gleivinės. Kai tulžies pūslė neveikia tinkamai, gali išsivystyti baltymų ir bilirubino kaupimasis kraujyje, dėl ko akių gleivinės ir oda gali tapti geltonos. Tai gali būti vienas iš rimtų tulžies pūslės problemų požymis.


Jei pastebite šiuos požymius ir jie virsta nuolatiniais, svarbu kreiptis į gydytoją ir atlikti tinkamus tyrimus, kad būtų galima nustatyti tulžies pūslės sveikatos būklę ir pradėti tinkamą gydymą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis