Daugiau jokios sausos odos: A. Unikauskas atskleidė, kas tą skatina ir kaip geriausia tai stabdyti

Ar žinote tą jausmą, kai oda tokia sausa, kad atsiranda net įtrūkimų, ji pleiskanoja ir atrodo, kad niežti visą kūną? O ar esate susidūrę su tokiu akių sausumu, tarsi kas būtų į jas pripylęs smėlio? Šio šeštadienio TV3 laida „Kviečiame daktarą!“ kvies pasiaiškinti, kas nutinka, kai kūnas pradeda sausėti kaip dykuma, ir kokios yra to priežastys.

Turintys sausą odą dažnai naudoja drėkinančias priemones: kremus, gelius, pienelius bei aliejus. Tačiau po kelių minučių atrodo, kad oda ir vėl sausa – kyla noras ją vėl ir vėl drėkinti.


„O žinote, kad visa kremo ar kito drėkiklio sudėtis per jūsų odos poras patenka į kraują, o su juo – į kepenis ir kitus organus? Jei juose yra naftos produktų ar chemikalų, visa tai taip pat patenka ir į jūsų organizmą“, – atskleis laidos vedėjas Alvydas Unikauskas.


Anot profesoriaus, odą labiausiai sausina alkoholis, kremuose esantys naftos produktai, vaistai, antibakterinis muilas, autoimuninės ligos, sutrikusi žarnyno veikla bei kepenų ligos.


O štai jei sausėja jūsų akys, vadinasi, kad jums trūksta vitamino A. Kita akių, odos ir gleivinės sausėjimo priežastis – menopauzė.


Tačiau viso to įmanoma išvengti ar bent sumažinti – šio šeštadienio laidoje A. Unikauskas pasiūlys priešnuodį sausai odai. „Rekomenduoju pabandyti tik du komponentus – lanoliną, sumaišytą su vitamino E aliejumi“, – patars profesorius.


Kita laidos tema – cukraus testas. „Ar jūs esate tik nekaltas smaližius, ar jau turite priklausomybę?“, – klaus A. Unikauskas, o jo užduoti klausimai padės rasti atsakymą.


Laida „Kviečiame daktarą!“ – šeštadieniais, 11 val. per TV3!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis