Lietuvą pasiekus gripo vakcinai – galimybė pasiskiepyti nuo COVID-19 ir gripo vienu metu

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) trečiadienį praneša, kad į Lietuvą atskraidinta visa 2022–2023 m. gripo sezonui skirtos gripo vakcinos siunta. Jau šią savaitę skiepai pradedami išvežioti jas užsakiusioms gydymo įstaigoms. Planuojama, kad visas šias įstaigas gripo vakcina turėtų pasiekti per 2–3 savaites.

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) ir Valstybinės ligonių kasos (VLK) specialistai kviečia gyventojus nedelsti ir vienu metu pasiskiepyti nuo labiausiai paplitusių infekcinių susirgimų.

 

„Tikimės, kad galimybė vienu metu pasiskiepyti nuo COVID-19 ir gripo padidins vakcinacijos apimtis, o gyventojams bus gerokai patogiau planuotis vizitus į gydymo įstaigas. Tokia galimybė sudaroma rizikos grupėms priklausantiems asmenims, kuriuos raginčiau suplanuoti vizitus vakcinacijai bei tokiu būdu apsaugoti save ir artimuosius“, – teigia SAM Visuomenės sveikatos departamento direktorius Audrius Ščeponavičius.

 

SAM pažymi, kad to paties vizito pas gydytoją metu rekomenduojama pasikonsultuoti ir dėl vakcinacijos nuo pneumokokinės infekcijos, nes dažniausiai komplikacijas, tokias kaip plaučių ar vidurinės ausies uždegimas, sukelia pneumokokas po gripo ar kitų virusinių oro lašeliniu keliu plintančių infekcijų

 

„Atsižvelgdama į epidemiologinę situaciją ir ruošdamasi būsimam peršalimo ligų sezonui, VLK rekordiškai anksti – dar vasarį nupirko daugiau nei 201 tūkst. keturvalentės gripo vakcinos. dozių. Privalomojo sveikatos draudimo fondui pirkinys atsiėjo kiek daugiau nei 1,5 mln. eurų. Palyginus su pernai, vienos dozės kaina sumažėjo net 13 proc.“, – sako VLK Centralizuotai apmokamų vaistų skyriaus vedėja Lina Reinartienė.

 

Gripo sezonas įprastai prasideda spalį, o baigiasi – gegužę. Skiepijimas nuo gripo infekcijos ypač aktualus koronaviruso pandemijos laikotarpiu, nes susirgus gripu ir COVID-19 infekcija gydymas yra sudėtingesnis, išauga sunkių komplikacijų tikimybė, didžiulė našta tektų sveikatos sektoriui, kuri gali tapti nepakeliama.

 

Vakcinacija nuo COVID-19 jau vyksta. Pirmuoju etapu prioritetas skiepijimui antrąja sustiprinančiąja doze teikiamas 60 metų amžiaus ir vyresniems gyventojams, taip pat sergantiems lėtinėmis ligomis. Kitų amžiaus grupių gyventojai gali registruotis vakcinacijai, jų skiepijimas prasidės spalio pradžioje.

 

Kaip ir kasmet, Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis įsigyta gripo vakcina šiemet bus skiepijami rizikos grupių žmonės: 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, nėščiosios, socialinės globos ir slaugos įstaigų gyventojai, taip pat sergantieji lėtinėmis ligomis. Be to, kompensuojamąja vakcina skiepijami ir sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.

 

Vadovaujantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro bei Lietuvos ekspertų rekomendacijomis, adaptuotos vakcinos nuo COVID-19 bus skiriamos tik skiepijimui sustiprinančiąja doze. Skiepytis pirma sustiprinančiąja vakcinos doze galės visi gyventojai nuo 12 metų amžiaus, antra sustiprinančiąja doze – nuo 18 metų amžiaus, laikantis skiepijimo intervalų (žr. priedus).

 

Pasiskiepyti pagal pirminę schemą galima originaliosiomis vakcinomis „Comirnaty“ ir „Spikevax“, kurios taip pat veiksmingai apsaugo nuo sunkios COVID-19 ligos formos, hospitalizacijos ir mirties.

 


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis