Vengrijoje abortą norinčios pasidaryti moterys prieš procedūrą turės pasiklausyti savo vaisiaus širdies plakimo

Vengrijoje įsigalioja nauja tvarka, pagal kurią abortą norinčios pasidaryti moterys prieš procedūrą privalės pasiklausyti savo vaisiaus širdies plakimo.

Tokią taisyklę įtvirtinantis vidaus reikalų ministro Sandoro Pintero dekretas pasirodė oficialiame Vengrijos vyriausybės leidinyje. Dokumente tvirtinama, kad nuo ketvirtadienio visos dėl aborto besikreipiančios moterys turės pateikti medicininį sertifikatą, įrodantį, jog „buvo aiškiai atkreiptas jų dėmesys į embriono gyvybines funkcijas“.


Pasak šalyje veikiančių moterų teisių gynimo organizacijų, tai tik dar labiau padidins spaudimą moterims, kurios jau yra atsidūrusios ypač sudėtingoje situacijoje dėl nepageidaujamo nėštumo.


Atitinkamą tvarką dėl abortų reguliavimo iš pradžių pasiūlė kraštutinių dešiniųjų partija „Mūsų tėvynė“, kuri po šių metų balandį vykusių rinkimų pirmą kartą pateko į šalies parlamentą. Tradicinių vertybių gynėju save įvardija ir premjeras Viktoras Orbanas.


Vengrijoje abortai faktiškai yra teisėti ir moterys gali nutraukti nėštumą per pirmąsias 12 jo savaičių. Nepaisant to, dar prieš naujausią taisyklę šalyje jau galiojo įvairios kliūtys, ribojančios prieigą prie šios procedūros.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis