Bezdžionių raupai: pirmoji mirtis, Niujorke paskelbta nepaprastoji padėtis

Peru ligoninėje mirė vienas iš žmonių, užsikrėtusių beždžionių raupais. Tai pirmadienį pranešė radijo stotis RPP, remdamasi medicinos tarnybos atstovais.


Sunkios būklės 45 metų amžiaus vyras buvo hospitalizuotas liepos 27 d. Jam taip pat buvo nustatyta ŽIV infekcija, nuo kurios jis ilgai nesigydė, nepaisydamas medikų rekomendacijų. Be to, pacientas turėjo ir plaučių veiklos problemų. 


Peru iki šiol užfiksuota daugiau kaip 300 užsikrėtimo beždžionių raupais atvejų. Pasaulio sveikatos organizacijos generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas liepos 23 d. paskelbė beždžionių raupų protrūkį nepaprastąja situacija sveikatos apsaugos srityje.


Beždžionių raupų virusas paprastai sukelia lengvus simptomus, tokius kaip karščiavimas, galvos, raumenų skausmas ir odos bėrimas. Tačiau beždžionių raupai gali pasireikšti ir sunkia forma, retais atvejais – net baigtis mirtimi.


Niujorko valstijos gubernatorė Kathy Hochul, pažymėjusi, kad Niujorko valstijoje šiuo metu užregistruota daugiau kaip 25 proc. visų JAV beždžionių raupų atvejų, paskelbė nepaprastąją padėtį, siekdama užsitikrinti papildomų vakcinų ir sulėtinti viruso plitimą.


„Atsakui turime panaudoti visas turimas priemones, – sakė K. Hochul penktadienio vakarą, kai valstijos mastu buvo užregistruoti 1 345 atvejai. – Ypač svarbu suvokti, kaip šis protrūkis šiuo metu neproporcingai veikia tam tikras rizikos grupes."


Pasak gubernatorės, jos įsakas leis valstijai sustiprinti atsaką į beždžionių raupų atvejus, o sveikatos priežiūros specialistams – paskiepyti daugiau niujorkiečių nuo infekcijos su mažiau popierizmo.


Pasak K. Hochul, Niujorko valstija iš viso jau gavo 170 tūkst. vakcinos dozių po to, kai federalinė vyriausybė neseniai parūpino daugiau kaip 110 tūkst. papildomų dozių.


Pagal infekcijų skaičių Kalifornija (799 atvejai) užima antrą vietą po Niujorko, o visose JAV užsikrėtusiųjų virusu skaičius išaugo iki 5189.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis