Sportas vasarą – treniruoklių salė ar veiklos lauke?

Ne paslaptis, kad net vasarai perkopus į antrąją pusę, nemaža dalis žmonių vis dar dažnai susimąsto dėl savo kūno formų maudymosi sezonu. Neretai tenka priimti sprendimą, kad visą šiltąjį sezoną privengėme fizinės veiklos ir kūno formos, visgi, nedžiugina. Prie tokios savijautos neretai prisideda ir gardūs užkandžiai, mėgstami kokteiliai bei keletas pasilepinimų saldėsiais atostogų metu. Vis dėlto, nusiminti tikrai neverta, nes skyrę pakankamai dėmesio tinkamos mitybos ir treniruočių plano sudarymui bei jo laikymuisi net per likusį sezoną galite pasiekti įspūdingų rezultatų. Tuo labiau – šiluma lepinantis oras leidžia išbandyti treniruotes lauke, bėgimą, vandens sportą bei daugelį kitų aktyvių veiklų. Tačiau iškyla klausimas – ar tikrai visada verta iškeisti treniruočių salę į mankštą gryname ore?

Įvertinkite oro sąlygas


Malonus ir gaiva alsuojantis vasaros rytas tiesiog kviečia įveikti bent nedidelį ratą stadione, parke ar kitame jūsų mėgstamame maršrute. Vis dėlto, jei nesate ankstyvas vyturys, prieš sportuojant lauke derėtų dėmesingai įvertinti oro sąlygas. Alinantis karštis gali būti ne tik varginantis, bet ir pavojingas jūsų sveikatai ar net gyvybei. Užsiimant aktyvia fizine veikla aukštoje temperatūroje organizmas greičiau praranda didesnį kiekį skysčių, todėl išauga dehidratacijos rizika. Net jei išsiugdėte įprotį anksti keltis ir naudotis proga, pasirūpinkite, kad mėgstamoje gertuvėje nepritrūktų vandens. Visiškai nesvarbu, kokiai sporto šakai teikiate pirmenybę – bėgiojate, važiuojate dviračiu, riedučiais ar verčiau naudojatės lauko treniruokliais – įsitikinkite, kad jūsų apranga tinkama lauke vyraujančioms oro sąlygoms. Taip pat pravartu pasirūpinti ir apsauga nuo saulės, kuri užkirs kelią skausmingiems nudegimams. 


Svarbu ir finansinės galimybės


Renkantis treniruočių pobūdį ne mažiau svarbu yra ir finansinių galimybių įvertinimas. Ne paslaptis, kad susiruošus sportuoti treniruoklių salėje ir pasirinkus patinkantį abonementą, jo metinė kaina gali šiek tiek išgąsdinti. Tokiu atveju verta pasidomėti, kiek tektų mokėti per mėnesį ar ketvirtį, jei nuspręstumėte dalinti sumą dalimis. Savo ruožtu sportas lauke taip pat gali atsieiti nemažai, nes patiems reikės pasirūpinti būtina įranga. Jei pagaliau užsispyrėte pradėti važiuoti dviračiu, tai, be abejo, jums reikės ne tik transporto priemonės, bet ir šalmo, kelių ir alkūnių apsaugų bei kitų priemonių. Kitos sporto šakos, tokios kaip vandenlenčių sportas ar jodinėjimas pareikalaus dar daugiau išlaidų, net specifinė apranga gali atsieiti brangiau už sporto klubo abonementą. Vis dėlto, tokiu atveju reikėtų pasverti ir savo norus. Jei tikrai norite pradėti sportuoti lauke, pasidomėkite pasiskolinimo galimybėmis. Unija.lt tinklalapyje pasinaudokite lanksčiomis paskolų galimybėmis ir patirkite tikrų tikriausią judėjimo džiaugsmą neribodami savęs dėl kiekvieno išleisto cento.


Pradedantiesiems – trenerio pagalba


Jei sportą dar tik bandote prisijaukinti, tuomet verčiau rinktis fizines veiklas, kurias atliekant jums galėtų padėti treneris. Pratimus svarbu atlikti taisyklingai, nes tik taip išvengsite galimų raumenų patempimų ir kitų traumų. Ne paslaptis, kad gerai subalansuotą paketą galite gauti sporto klube. Idealiu atveju treneris gali pasiūlyti derintis veiklas salėje ir gryname ore, tad jei vilioja galimybė sportuoti lauke, įsigyti tokį abonementą tikrai verta. Taip pat pasidomėkite, kokie sporto užsiėmimai vyksta jūsų mieste – galbūt vietos bendruomenė organizuoja zumbos, jogos ar šokių užsiėmimus. Prisijungę prie profesionalaus trenerio stebimos komandos tikrai prisijaukinsite naują veiklą, o ir rezultatus pastebėsite kur kas greičiau.

 

Užsakymo nr.: PT_75299

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis