Retą kraujo grupę turėjęs donoras gyvenimo kokybę pagerins keturiems žmonėms

Vilniuje antradienį artimieji, netekę mylimo žmogaus, priėmė kilnų ir reikšmingą sprendimą – pritarė organų donorystei. Donorystei ištartas „taip“ yra pati didžiausias ir gražiausia dovana tiems, kuriems vienintelė galimybė pasveikti yra organų transplantacija.


Nacionalinis transplantacijos biuras (NTB) prie Sveikatos apsaugos ministerijos praneša, kad Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje buvo užregistruotas potencialus organų donoras. Jo artimieji netekties akimirką pagalvojo apie sunkiai sergančius bei laukimu gyvenančius recipientus ir nusprendė padovanoti organus donorystei.

 

Atlikus pirminius tyrimus ir įvertinus organų būklę nustatyta, kad transplantacijai tinka abu donoro inkstai ir ragenos. Šio donoro organai ir audiniai padės pasveikti ir pagerins gyvenimo kokybę net 4 žmonėms.

 

Donoras turėjo retą AB kraujo grupę. Nuo 2018 metų buvo užregistruoti tik 8 donorai, kurie turėjo šią kraujo grupę. Lietuvoje šiuo metu inksto transplantacijos laukia 76 recipientai, iš jų – 19 turi AB kraujo grupę. Šių žmonių amžius svyruoja nuo 34 iki 79 metų.

 

Inkstai bus transplantuojami Vilniaus universiteto ligoninėje Santaros klinikose ir recipientams pagerins gyvenimo kokybę bei padės išsilaisvinti nuo dializių procedūrų. Ragenos perduotos Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų audinių bankui.

 

NTB duomenimis, šiuo metu Lietuvoje transplantacijos laukia 328 žmonės: 76 laukia inksto, 1 kasos-inksto komplekso, 38 širdies, 7 plaučių, 4 širdies-plaučių komplekso, 48 kepenų, 154 ragenų transplantacijos. Iš jų – 3 vaikai. Šių žmonių sveikata priklauso tik nuo kitų žmonių gerumo ir pasiryžimo padovanoti savo organus po mirties.

 


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis