Dabartinė karščio banga Europoje rodo, kas mūsų laukia ateityje

Ateityje karščio bangos, Jungtinių Tautų (JT) duomenimis, taip neįprastai anksti ir intensyviai, kaip šią savaitę Europoje, kils dažniau. „Tai, ką matome šiandien, deja, yra ženklas, kas mūsų laukia ateityje“, - penktadienį Ženevoje sakė Pasaulio meteorologijos organizacijos (PMO) atstovė Clare Nullis, atkreipdama dėmesį į klimato kaitą.

Itin aukštos temperatūros, kurios iš Šiaurės Afrikos išplito Pietų Europoje, o šį savaitgalį turėtų pasiekti ir Šveicariją bei Vokietiją, anot WMO, veikiau yra būdingos liepai ar rugpjūčiui.


Kai kuriose Ispanijos ir Prancūzijos dalyse termometrų stulpeliai šiomis dienomis kopė 10 padalų aukščiau nei šio metų laiko vidurkis. Ispaniją, Portugaliją, Vengriją ir Serbiją apėmusi sausra. JAV šios savaitės viduryje beveik trečdalis gyventojų sulaukė perspėjimų dėl kaitros.


„Klimato kaitos padarinys yra tai, kad karščio bangos prasideda anksčiau ir yra dažnesnės bei stipresnės“, - aiškino C. Nullis. Tai lemia rekordinė šiltnamio efektą sukeliančių dujų koncentracija atmosferoje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis