PSO: geriau įtikinti skiepytis nepasiskiepijusius nei skiepyti gyventojus stiprinančiąja doze

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) įspėja nelaikyti stiprinančiosios koronaviruso vakcinos dozės panacėja pandemijai įveikti. Kartu PSO pasisako prieš sveiktų gyventojų skiepijimą stiprinančiąja doze, nes dėt to dar labiau mažėja vakcinos, kurią būtų galima skirti pirmam ir antram skiepui kitose pasaulio šalyse. Užuot sveikus žmones skiepijusios trečiąja doze, šalys turi daugiau stengtis, kad pasiektų nepasiskiepijusiuosius – savo šalyje ir likusiame pasaulyje, pirmadienį Ženevoje sakė PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.


Anot jo, revakcinacijos klausimas tiesiogiai susijęs su teisingo vakcinų padalijimo klausimu. PSO jau kurį laiką įspėja, kad šalyse, kuriose nepakankamai gyventojų pasiskiepiję nuo COVID-19, gali atsirasti pavojingų viruso atmainų.

PSO duomenimis, Vokietijoje, pavyzdžiui, 100 gyventojų tenka 160 suskiepytų vakcinos dozių, Kamerūne – 3,7, Čade – 1,7, o Kongo Demokratinėje Respublikoje – 0,29.


„Jei mes nemėginsime paskiepyti nepasiskiepijusiųjų, gali būti, kad nepasieksime norimo tikslo“, - kalbėjo PSO vadovas. Šalių, kurios vykdo plačias vakcinacijos stiprinančiąja doze kampanijas, intensyviosios terapijos skyriuose esą gydomi daugiausiai nesiskiepiję asmenys. „Žmonės miršta, nes yra nepasiskiepiję, o ne todėl, kad yra negavę stiprinančiosios dozės“, - pabrėžė T. A. Ghebreyesusas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis