JK paankstintas terminas, iki kurio gyventojai turi gauti trečią skiepą nuo COVID-19

Jungtinės Karalystės (JK) ministras pirmininkas Borisas Johnsonas sekmadienį perspėjo apie gresiančią COVID-19 omikron atmainos „didžiulę bangą“ ir vienu mėnesiu paankstino tikslą vyresniems nei 18 metų asmenims gauti stiprinamąją vakcinos dozę – iki gruodžio pabaigos vietoj sausio.


„Niekas neturėtų abejoti: artėja didžiulė omikron banga“, – sakė jis per televiziją transliuotame kreipimesi po to, kai patarėjai medicinos klausimais padidino COVID-19 pavojaus lygį dėl „sparčiai didėjančio“ užsikrėtimų šia atmaina skaičiaus.

 

B. Johnsonas, patiriantis spaudimą dėl teiginių, kad jis ir jo darbuotojai per praėjusias Kalėdas nesilaikė COVID-19 apribojimų, pavadino mutacijos plitimą „kritiška padėtimi“, nes omikron atvejų skaičius ėmė dvigubėti kas dvi-tris dienas.

 

„Iš karčios patirties žinome, kaip vystosi šios eksponentinės kreivės“, – pridūrė jis.

 

Penkių pakopų COVID-19 pavojaus lygis padidintas nuo trijų iki keturių po to, kai sekmadienį buvo užregistruoti dar 1 239 šios atmainos atvejai.

 

Iš viso JK užregistruota 3 137 omikron atvejai, t. y. 65 proc. daugiau nei šeštadienį (1 898 atvejai).

 

JK birželį pradėjo švelninti koronaviruso apribojimus, o pavojaus lygis buvo trečiasis, t. y. epidemija yra visuotinė.

 

Ketvirtas lygis reiškia, kad „ligos plitimas yra didelis, o spaudimas sveikatos priežiūros tarnyboms yra plačiai paplitęs ir reikšmingas arba didėjantis“.

 

Vyriausieji šalies medicinos pareigūnai teigė, kad trečias skiepas yra gyvybiškai svarbus, kadangi vakcinų apsauga nuo omikron mažesnė, o abi vakcinos, naudojamos trečiam skiepui – „Pfizer“ ir „Moderna“ – padidino imuninį atsaką ir pasižymėjo „geru veiksmingumu“.

 

JK – viena iš labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusių šalių, kurioje mirė daugiau kaip 146 tūkst. žmonių – praėjusių metų gruodį pradėjo masinio skiepijimo kampaniją.

 

Tačiau užsikrėtimų skaičius atkakliai nemažėja – apie 50 tūkst. teigiamų testų per dieną. Londone omikron jau sudaro apie trečdalį visų COVID-19 atvejų.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis