PAR COVID-19 atvejų skaičius gali išaugti tris kartus, sako epidemiologai

Naujai aptikta COVID-19 omikron atmaina šią savaitę gali paskatinti koronaviruso atvejų skaičiaus augimą Pietų Afrikos Respublikoje, dėl jos infekcijos atvejų skaičius gali patrigubėti, pirmadienį perspėjo vyriausiasis šalies epidemiologas.


„Galime tikėtis didesnio užkrečiamumo, todėl greitai sulauksime daugiau atvejų, – sakė daktaras Salimas Abdoolas Karimas internetinėje Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos konferencijoje. – Mano skaičiavimais, iki savaitės pabaigos per dieną registruosime daugiau kaip 10 tūkst. atvejų“.

 

Sekmadienį sveikatos stebėtojai pranešė apie daugiau kaip 2 800 užsikrėtimo atvejų, palyginti su ankstesnę savaitę fiksuotais vidutiniškai 500 atvejų per dieną ir 275 atvejais – dar savaite anksčiau.

 

PAR mokslininkai ketvirtadienį paskelbė apie naują labai mutavusią COVID-19 atmainą ir konstatavo, kad dėl jos staiga išaugo infekcijų skaičius labiausiai nuo koronaviruso nukentėjusioje Afrikos šalyje.

 

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) omikron atmainą pavadino keliančia susirūpinimą ir vis dar vertina jos virulentiškumą, nors ekspertai sutaria, kad ji gali būti labai užkrečiama.

 

Taip pat nerimaujama, kad omikron atmaina gali būti atsparesnė tam tikriems antikūnams, nors jos paveikiamumas vakcinomis vis dar vertinamas.

 

Jos sukeliamos ligos sunkumas dar nenustatytas, nors pirminiai duomenys rodo, kad simptomai yra palyginti lengvi.

 

„Net jei omikron nėra kliniškai blogesnis, ir tikrai atskiri epizodai dar nekelia jokių įspėjamųjų ženklų... greičiausiai matysime (didėjantį atvejų skaičių) dėl greito plitimo“, – sakė S. A. Karimas.

 

Dešimtys šalių įvedė draudimus keliauti į Pietų Afriką ir jos kaimynes, siekdamos užkirsti kelią omikron atmainai, nors ji jau aptikta mažiausiai 11 kitų valstybių.

 

 


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis