Dėl naujosios koronaviruso atmainos ribojimai gali keistis visiems keliautojams

Sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė-Motiejūnienė teigia, kad dėl naujos atmainos koronaviruso gali būti priimami ir griežtesni sprendimai – testuotis privalėtų visi iš užsienio sugrįžę asmenys. 


„Neabejotinai turime per mažai informacijos, kokia tai atmaina ir kokią žalą ji daro. Mes nežinome, kiek išplitę, todėl pirmoje eilėje yra prevencinės priemonės, kad nebūtų didelio įvežtinių atvejų skaičiaus, nes neabejotinai jie būtų įvežtiniai. Jeigu mes matytumėme besikeičiančią situaciją, neabejotinai gali tekti kalbėti apie griežtesnes priemones”, – penktadienį kalbėjo viceministrė. 

 

Dar penktadienį dėl naujos atmainos koronaviruso iš septynių Pietų Afrikos valstybių – Pietų Afrikos Respublikos (PAR), Zimbabvės, Mozambiko, Lesoto, Botsvanos ir aplinkinių šalių – buvo įvesti nauji ribojimai. Asmenys, sugrįžę iš minėtų septynių šalių, privalo izoliuotis ir atlikti PGR testus, nepaisant jų turimo imuniteto. Viceministrės teigimu, toks ribojimas gali atsirasti sugrįžusiems ir iš kitų šalių. 

 

„Dabar yra priimta griežta priemonė keliaujantiems arba buvusiems tose šalyse (…). Gali būti priimami tokie sprendimai ir visiškai visiems keliautojams. Šiandien iki pietų buvo vienokia informacija, ji yra besikeičianti, ir mes tikrai nelaukiame vienokios ar kitokios pozicijos“, – kalbėjo viceministrė. 

 

A. Bilotienė Motiejūnienė teigia, kad papildomi griežtinimai galėtų būti paskelbti vėlų penktadienio vakarą.

 

Penktadienį Belgijoje buvo užfiksuotas pirmasis naujosios koronavirusu atmainos atvejis. 

 

 


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis