I. Šimonytė pritaria kaukių dėvėjimo pakeitimams: teks įvesti karantiną

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad dėl blogėjančios pandeminės situacijos reikėtų grįžti prie privalomo kaukių dėvėjimo patalpų viduje. Jos teigimu, šį klausimą trečiadienį svarstys jos vadovaujama Vyriausybė.

„Turbūt, kad reikėtų. Apie tai kalbėsime rytoj. Labai gali būti, kad tai bus vienas iš didesnių pokyčių, kuriuos Vyriausybė siūlys nustatyti“, – Seime žurnalistams sakė premjerė.


„Turbūt tuo tikslu reikės vėl įvesti karantiną, kadangi, kaip žinoma, pagal ekstremalią situaciją tokio reikalavimo nustatyti negalime, o rekomendacijos Lietuvoje, skirtingai nuo Skandinavijos šalių, yra suprantamos kaip kažkas, ko visiškai nebūtina laikytis. Nors rekomendacija tam ir yra rekomendacija, kad jos laikytis yra labai rekomenduojama“, – ketinamus įvesti pakeitimus komentavo Vyriausybės vadovė.


Apie tai, kad gali būti grąžintas privalomas kaukių dėvėjimas patalpų viduje, kiek anksčiau užsiminė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.


I. Šimonytė pažymėjo, kad tokį sprendimą priimti būtina, nes, sprendžiant iš visuomenės elgsenos pandemijos metu, tarsi ir nebelieka kitos išeities.


„Jei negalime įtikinti ar išprašyti, ar kažkaip kitaip susitarti su žmonėmis, kad jie saugotųsi patys ir savo iniciatyva, tai tuomet belieka nustatyti tokį reikalavimą“, – sakė premjerė ir tikino, kad trečiadienį susirinkusi Vyriausybė neturėtų pateikti daugiau staigmenų.


„Rytoj (Vyriausybėje – ELTA) turėsime diskusiją. Kokius sprendimus priimsime rytoj, rytoj ir susitarsime. Bet neturėtų būti kažkokių netikėtų sprendimų. Rytoj yra numatyta neformali ministrų diskusija (...) Dėl to, ką dar galime padaryti, kad daugiau žmonių pasiskiepytų, kad atvejų plėtra būtų bent kažkiek suvaldyta tam, kad mūsų sveikatos sistema atlaikytų nepasiskiepijusių pandemiją“, – sakė Vyriausybės vadovė, pažymėdama, kad, ko gero, privalomas kaukių dėvėjimas uždarose patalpose yra paprasčiausias būdas bandyti keisti sudėtingą epidemiologinę situaciją.


„Turbūt paprasčiausias ir aiškiausias reikalavimas būtų visgi kaukes dėvėti uždarose patalpose, nes atvejų skaičius dabar tikrai jau yra gana didelis“, – sakė I. Šimonytė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis