Kaukių gali būti atsisakyta anksčiau, nei numatyta karantino laisvinimo plane

Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad reikalavimai nešioti nosį ir burną dengiančias kaukes gali būti peržiūrėti anksčiau nei tą padaryti leis patvirtintas karantino ribojimų pakeitimo planas. Ministrė pirmininkė pažymi, kad jei ir būtų nuspręsta atvirose erdvėse atsisakyti kaukių dėvėjimo anksčiau nei įsigalios karantino scenarijaus A, sprendimas būtų priimtas atsižvelgiant ne į politikų, bet į ekspertų nuomonę.

„Vyriausybė nėra apsisprendusi ir ekspertų taryba dar net nėra apsisprendusi. Ekspertų tarybos ekspertai, kurie dirba ties karantino režimo klausimu, rengė susitikimą šia tema praėjusį penktadienį. Šiose diskusijose dalyvavo ne tik ekspertų tarybos nariai, bet ir žmonės, kurie šiuo klausimu domisi ar net kaukėms oponuoja“, – po trečiadienį vykusio Vyriausybės posėdžio sakė I. Šimonytė.


„Jeigu mes tokią rekomendaciją iš ekspertų tarybos gausime – apie tai, kad laisvinimas galėtų būti ir ankstesniame scenarijuje, o ne taip, kaip dabar yra plane sudėliota – tai Vyriausybė šiuo klausimu pasikliaus tuo, ką pasiūlys ekspertai. Savo asmeninės nuomonės ir idėjų čia tikrai nesiruošiame piršti. Ekspertų nuomonė čia bus pagrindinė“, – teigė I. Šimonytė ir pažymėjo, kad kalba eina tik apie kaukių dėvėjimą atvirose erdvėse.


„Mes pirmiausia kalbame apie atviras erdves, tikrai ne apie uždaras erdves“, – akcentavo ji.


Pagal Vyriausybės patvirtintą karantino ribojimų pakeitimo planą, kaukės atvirose erdvėse nebebūtų privalomos įsigalėjus karantino scenarijui A. Šis scenarijus numato, kad 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų tenka mažiau nei 25 atvejai, o teigiamų tyrimų dalis mažesnė nei 4 procentai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis