Persirgus COVID-19 susiformuoja imunitetas, tačiau virusas vis dar gali būti perduodamas

COVID-19 liga persirgę žmonės dažniausiai įgyja imunitetą mažiausiai penkiems mėnesiams, tačiau yra įrodymų, kad jie vis tiek gali pernešti virusą, rodo Jungtinės Karalystės sveikatos apsaugos darbuotojų vykdyto tyrimo rezultatai.

Organizacijos „Public Health England“ (PHE) mokslininkų atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad užsikrėtimo COVID-19 atvejų tarp antikūnių po ankstesnio sirgimo jau turinčių žmonių pasitaiko labai retai – iš 6 614 persirgusių pacientų pakartotinai užsikrėtė tik 44.


Tačiau ekspertai perspėjo, kad tyrimo rezultatai rodo, jog per pirmąją protrūkio bangą pavasarį COVID-19 sirgę žmonės dabar jau vėl gali užsikrėsti koronavirusu.


Mokslininkai taip pat pabrėžė, jog vadinamąjį natūralų imunitetą turintys žmonės galimai platina SARS-CoV-2 koronavirusą.


„Jau žinome tai, kad dauguma COVID-19 persirgusių žmonių įgyja antikūnių ir yra apsaugoti nuo pakartotinio užsikrėtimo, tačiau taip yra ne visais atvejais, ir vis dar nežinome, kiek laiko ta apsauga išsilaiko“, – teigė vyresnioji medicinos patarėja PHE ir viena iš tyrimo autorių Susana Hopkins.


„Taigi, jei žmogus mano, kad jau persirgo ir yra atsparus, iš tiesų mažai tikėtina, kad jis susirgs sunkesne ligos forma. Tačiau išlieka rizika, kad žmogus pasigaus infekciją ir ją perduos kitiems“, – teigė ji.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis