Sprendimas, pakeitęs gyvenimą

Skaičiuodami paskutines dienas iki Naujųjų, ne vienas pasižadame, kad kitąmet pagaliau pasiryšime pokyčiams: gyvensime sveikiau, paisysime kūno poreikių ir atsikratysime papildomų kilogramų, lydinčių mus kartais net ne vienerius metus. Tačiau pokyčius lemia ne simbolinės datos, kurių rasime, kiek tik panorėsime, o suvokimas, kad keistis reikia dabar – ne rytoj, bet šią minutę.

Atsitiktinė diena aukštyn kojomis apvertė Ugnės gyvenimą – vieną dieną nusprendusi, kad turi keistis, ji tą ir padarė. Per porą metų moteris atsikratė 140 kilogramų, o šiandien išvaizdos pokyčius tęsia vienoje didžiausių privačių medicinos klinikų LietuvojeFi Clinica.

Ugnės istorija daugeliui skamba neįtikėtinai: nejaugi įmanoma pasiekti tokių rezultatų ir taip greitai? Įmanoma, jei tik suklupę nesitrauksite, o toliau sieksite užsibrėžto tikslo. Pasak Ugnės, iš naujo dėlioti gyvenimo būdą jai nebuvo nei labai lengva, nei pernelyg sunku. Akyse kintantis kūnas, komplimentai ir gerėjanti savijauta džiugino ir tapo stimulu, skatinusiu nepasiduoti ir judėti toliau. „Garsiai pasakiusi, kad keisiuosi, nusprendžiau imtis fizinės veiklos. Tą patį vakarą nuėjau du kilometrus, bet buvo sunku. Po pusantrų metų nesustodama nuėjau šimtą. Kitiems tai atrodo nesuvokiama, vis dėlto kai tikrai nori, gali padaryti viską. Pabrėžčiau, kad svarbu pasirinkti sau priimtiną svorio metimo būdą. Tai labai individualu“, – pokyčių pradžią pasakoja Ugnė.


Nors atsikračiusi antsvorio moteris pasikeitė neatpažįstamai, tai nebuvo jos pokyčių pabaiga. Dėl pranykusių 140 kilogramų susidarė didelis diskomfortą keliantis odos perteklius, kurio nei subalansuota mityba, nei aktyvi fizinė veikla panaikinti nebegalėjo. Ugnė ryžosi plastinėms pilvo ir žastų operacijoms, jų metu buvo pašalintas odos perteklius ir padailintos kūno linijos. Operaciją atlikęs plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Domantas Rainys sako, kad pilvo plastika klinikoje yra viena populiariausių operacijų, dėl jos dažnai kreipiasi ne tik didesnio svorio atsikratę pacientai, bet ir moterys, kurių kūnas pasikeitė po nėštumo.


„Pilvo plastiką atliekame, kai yra susidaręs odos ir poodinių audinių pertkelius priekinėje pilvo dalyje. Neretai operuodami sutvirtiname ir raumeninės pilvo sienos dalį, taikome juosmens liposukciją, padedančią suformuoti dailesnį liemenį. Nors šią operaciją dažniau renkasi moterys, kreipiasi ir vyrai – paprastai tai daug svorio atsikratę pacientai, kuriems pavyko sureguliuota mityba ir fizine veikla sumažinti poodinį riebalų sluoksnį, tačiau susiformavo odos perteklius. Tiek pilvo, tiek žastų plastika ir kitos kūno kontūravimo operacijos tarsi vainikuoja pacientų, atsikračiusių papildomo svorio, pokyčius. Ugnė mane pakerėjo savo geležine valia, jos svorio netekimą pavadinčiau įspūdingu. Po tokių ryškių pokyčių atliekamoms operacijoms reikėjo specializuoto pasiruošimo, suplanavome, ką ir po ko darysime, įsivardijome pooperacinio periodo niuansus. Labai džiaugiuosi, kad su Ugne radome bendrą kalbą, kad buvo abipusis pasitikėjimas. Toks bendradarbiavimas lėmė puikius rezultatus“, – apie operacijų pobūdį ir Ugnės atvejį kalbėjo D. Rainys.


Pooperaciniu laikotarpiu Ugnei taikyta kompresinė terapija, gerinusi kraujotaką ir padėjusi spartinti gijimo procesus. Kompresinė apranga būtina pirmus porą mėnesių, o šiandieninės kūno kontūravimo operacijos be to jau neįsivaizduojamos. Pirmieji pokyčiai po operacijos matomi iškart, chirurgas sako, jog neretai tie pokyčiai būna tokie drastiški, kad pacientai netikėtai išspaudžia ir džiaugsmo ašarą. Visgi reikėtų turėti omenyje, kad tikrojo rezultato teks palaukti. Žaizdos paprastai sugyja per porą savaičių, dar po poros sumažėja kraujosruvos, o apytikriai po pusės metų jau galima įvertinti operacijos rezultatą.


Svorio netekimas lemia ne tik kūno, bet ir veido pokyčius, todėl Ugnės pokyčiai pilvo ir žastų plastinėmis operacijomis nesibaigė. Jai taip pat buvo atliktos plastinės šlaunų, nugaros ir krūtų operacijos, o prieš kurį laiką į „Fi Clinica“ moteris kreipėsi dėl plastinės veido operacijos, kurią atliko medicinos mokslų daktarai plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojai Justinas Grašys ir Vygintas Kaikaris. „Didesnis svorio netekimas gali paskatinti pokyčius, kurie pasireiškia organizmui senstant – net ir jaunas žmogus dėl odos pertekliaus gali atrodyti kur kas senesnis. Atkreipkite dėmesį, kad vaikų ir paauglių veiduose ties apatine žandikaulio dalimi riebalų yra mažiau, o skruostų ir paakių srityse – daugiau, dėl to veido ovalas įgauna jaunatvišką trikampio formą. Brandesnio amžiaus žmonių veidai dėl nusileidusios antakių ir sukritusios skruostų odos, kuri apatinio žandikaulio srityje suformuoja perteklinės odos maišelius, atrodo kvadratiškesni, praradę stangrumą. Būtent toks rezultatas gali susidaryti ir atsikračius antsvorio, kai veide lieka odos perteklius“, – sumažėjusio svorio įtaką veidui aiškina J. Grašys.


Atliekant plastinę veido operaciją, Ugnei ne tik buvo pašalintas riebalų perteklius pasmakrės bei kaklo srityse, bet ir atliktas veido pakėlimas, o tam tikrose veido zonose riebalai persodinti. „Bėgant metams specifinėse veido zonose nykstantys riebalai išryškina senėjimo požymius. Kartais, kai norima nedidelių korekcijų, pavyzdžiui, ilgiau išlaikyti odos skaistumą, pakoreguoti vokus, veido ir lūpų formas ar sumažinti raukšleles, atjauninti veidą galima injekcijomis. Tačiau kai oda suglemba dėl riebalų nunykimo, norint atkurti prarastas veido formas, nebepakanka injekcijų – riebalus reikia persodinti ten, kur jų trūksta“, – sako vienas iš operaciją atlikusių chirurgų Vygintas Kaikaris.


Kodėl Ugnė pasiryžo visoms šioms operacijoms? Moteris pasakoja, kad anksčiau nuolat lėkė, veiklos jai niekada netrūko, tačiau dėl to nepakankamai laiko skyrė sau ir tarsi prarado dalį gyvenimo: „Norėjau kuo greičiau pabaigti tai, ką suplanavau su chirurgais, ir pagaliau pasimėgauti visaverčiu gyvenimu. Be galo džiaugiuosi kartu su atsikratytais kilogramais atėjusiomis ir vidinėmis permainomis. Pasikeitė viskas – tiek kūnas, tiek mąstymas. Televizorių iškeičiau į teatrą, poilsines keliones – į pažintines, kuriose keliauju užsimetusi kuprinę ant pečių, naujas gyvenimo būdas suformavo ir naują draugų ratą.“ Tiems, kurie vis dar ieško tinkamo laiko pokyčiams ir klausia, kaipgi jų imtis, Ugnė atsako, kad paslaptis tėra viena ir ji puikiai visiems žinoma: mažiau kalbėti ir daugiau daryti. Pradžia nebus lengva, tačiau pradėti vis vien reikės ir geriau tai padaryti dabar, o ne laukti suplanuotos dienos. Svajoti niekada ne per vėlu, tačiau kad svajonės išsipildytų, pirmąjį žingsnį turime žengti patys.


Med. m. dr. plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojai Justinas Grašys, Vygintas Kaikaris ir Domantas Rainys
Med. m. dr. plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojai Justinas Grašys, Vygintas Kaikaris ir Domantas Rainys
Partnerio archyvas


Užsakymo nr.: PT_66259

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis