Svarbiausi dalykai, kuriuos reikia žinoti, jei paauglį kamuoja aknė

Paauglių oda nebėra tokia švelni ir idealiai lygi kaip kūdikio... Atėjus brendimo laikotarpiui paauglių oda pasikeičia ir jie susiduria su riebios odos problemomis – blizgesiu, išsiplėtusiomis poromis, inkštirais ir spuogais.

Tokią odą turi daugumą paauglių – ir berniukai, ir mergaitės, tačiau toks odos pokytis yra visiškai normalus reiškinys.

 

Kodėl jūsų paauglių vaikų oda tampa riebi ir linkusi į aknę?


Oda yra jautri ekosistema, kurios pusiausvyrą gali sutrikdyti įvairūs aplinkos veiksniai. Odos ekosistemoje riebalinės liaukos yra atsakingos už riebalų gamybą. Jų veikla priklauso nuo

-       Vidinių veiksnių, pavyzdžiui, hormonų (streso, brendimo, nėštumo ...)

-       Išorinių veiksnių, pavyzdžiui, ultravioletinių spindulių, taršos, dietos.

 

Paauglystėje riebalinės liaukos veikia nesubalansuotai – jos išskiria per daug sebumo. Storas sebumo sluoksnis sukuria odos disbalansą, o tokia terpė puikiai tinka bakterijoms daugintis. Dauginantis bakterijoms atsiranda spuogai – štai kodėl žmonėms, turintiems riebią odą, taip pat atsiranda dar ir spuogai.


Gyvenimo būdo įtaka riebiai bei spuoguotai odai


Gyvenimo būdas taip pat gali sustiprinti riebios odos problemas. Jūs galite padėti savo paaugliams vaikams išsiugdyti teisingus gyvenimo būdo įpročius ir išmokti tinkamai ja rūpintis!

 

 Dieta ir riebi oda


Paaugliai turėtų vengti greito maisto, saldžių maisto produktų (saldumynų, sausainių ir pyragų, gaiviųjų gėrimų...) ir pieno produktų. Šie produktai gali paskatinti didesnį sebumo išsiskyrimą. Norint sumažinti spuogų atsiradimą reikėtų laikytis tam tikros dietos. Reguliuoti sebumo išsiskyrimą padeda švieži vaisiai ir daržovės, žuvis, paukštiena, soja ir tam tikri grūdai, kurie yra geras vitamino B6 šaltinis.

 

Tarša ir sebumas


Tarša taip pat gali turėti įtakos sebumo susidarymui, nes ji suardo gerųjų ir blogųjų bakterijų, gyvenančių ant odos paviršiaus, pusiausvyrą. Paprastas odos valymas miceliniu valomuoju vandeniu Sébium H2O pašalina 93% visų dėl taršos susidarančių mikrodalelių*.

 

* „Dermscan“ tyrimas, kuriame 2015 m. dalyvavo 33 asmenys

 

Saulė ir riebi oda


Būnant saulėje riebi oda sausėja, tačiau riebalų sekrecija tęsiasi, dėl karščio kartais dar stipriau. Oda saulėje tampa storesnė ir neleidžia riebalams tinkamai pasišalinti – štai kodėl paaugliai dažnai pastebi, kad spuogai išdygsta po atostogų.


Sportas ir riebi oda


Prakaitas, susimaišęs su sebumu, nieko nepuošia. Jį galite iš karto po treniruotės nuvalyti mišriai, riebiai odai pritaikytomis priemonėmis – miceliniu valomuoju vandeniu Sébium H2O arba Sébium Gel moussant prausikliu. Bet kokia veikla, kuri skatina prakaitavimą, skatina natūralų odos valymąsi per poras, nes prakaituojant nešvarumai natūraliai pasišalina per odą.

 

Stresas ir riebi oda


Šiandien jau žinome, kad stresas taip pat turi įtakos padidėjusiai sebumo gamybai. Veiklos, skatinančios atsipalaidavimą, yra naudingos odai: joga, kvėpavimo pratimai, meditacija ar sportas... O mažiausiai aštuonios valandos miego kiekvieną naktį padės išlaikyti sveiką odą ir skaisčią veido spalvą!

 

Prisiminkite šiuos 3 svarbiausius dalykus:


Ø Jūsų paauglių vaikų oda gali būti riebi, tačiau be spuogų. Jų oda gali blizgėti, poros gali būti išsiplėtusios, gali susidaryti inkštirai...


Ø Oda gali būti su spuogais, tačiau nebūti riebi viso veido srityje – šiuo atveju oda yra mišri. Tai reiškia, kad kai kurios veido vietos yra riebios, kai kurios – sausos.


Ø Laikantis tinkamų riebios odos higienos ir priežiūros įpročių spuogų atsiradimo rizika sumažėja.

 

Sužinokite daugiau apie riebią, mišrią bei į aknę linkusią odą ir teisingą jos priežiūrą: www.bioderma.lt

Užsakymo nr.: PT_65039

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis