Sudirgo akių vokai? Kaip atgauti gyvenimo kokybę?

Tik susidūrus su akių vokų egzema galima suprasti, kokį didelį diskomfortą ši problema sukelia. Deja, dažniausiai ši problema vargina moteris.

Neigiama įtaka gyvenimo kokybei

 

Akių vokų sudirgimas visuomet pasirodo netinkamiausiu momentu, be perspėjimo ir dažniausiai moterims (80%) dėl dažno kosmetinių produktų naudojimo. Kai akių vokų būklė pablogėja, pacientai jaučia estetinį ir fizinį diskomfortą, todėl praranda pasitikėjimą savimi. Ypatingai tai pasijaučia darbe: nėra lengva kalbėti viešai ar dalyvauti svarbiuose susitikimuose, kai akių vokai yra paraudę ir sudirgę. Santykiai su draugais ar artimaisiais taip pat gali nukentėti, kai esame nepatenkinti savo atvaizdu veidrodyje. Tai ypač aktualu, kai egzema paūmėja itin dažnai.

 

Kodėl akių vokai yra lengvai pažeidžiami?

 

Akių vokų ir akių kontūro oda yra ypatingai gležna. Ji yra nuo trijų iki keturių kartų plonesnė už likusią veido odą, turi silpną barjerinę funkciją, todėl yra mažiau apsaugota.

 

Alergenai ir dirginančios medžiagos (kosmetikos priemonės, šampūnas, kondicionierius, nagų lakas) gali lengvai kauptis vokų raukšlėje.


Dėl šių priežasčių akių vokai yra linkę sudirgti. Tikimybę padidina ir tai, kad akis pirštais liečiame maždaug 100 kartų per dieną!

 

Užburtas akių vokų sudirgimo ratas 

 

Akių vokų egzema gali paveikti kiekvieną žmogų bet kuriuo gyvenimo momentu. Dažniausiai ji prasideda nuo tokių simptomų kaip paraudimas ir sudirgimas. Vėliau oda pradeda niežėti, gali atsirasti patinimas ir odos sausumas. Visi šie simptomai gali pasireikšti per kelias dienas. Dauguma akių vokų egzemą turinčių žmonių nesikonsultuoja su gydytoju, o vietoj to apsilanko vaistinėje, kad greitai sušvelnintų estetinį ir fizinį diskomfortą.

 

Akių vokų sudirgimas gali pasireikšti dėl atopinio dermatito, kontaktinio dermatito, tačiau tikroji priežastis dažnai būna neišaiškinta. 


Akių vokų egzemos paūmėjimų gydymui yra paskiriami vietiškai veikiantys kortikosteroidai ir speciali kasdienė drėkinanti priežiūra. Makiažo priemonių sudirgimo metu naudoti negalima.

 

Išnykus simptomams dažnai vėl grįžtama į įprastinę odos priežiūros rutiną (akių kontūro kremas, makiažas, makiažo valiklis), kuri dėl kasdienio dirginimo gali vėl sukelti simptomus ir užburtas ratas kartojasi.

 

Akių vokų sudirgimo įtaka gyvenimo kokybei

 

Akių vokų sudirgimas stipriai paveikia žmogaus gyvenimo kokybę, nes akys yra labai svarbi kasdienių santykių su kitais žmonėmis dalis.

•      Estetinis diskomfortas: patinimas, raudonumas, pleiskanojimas keičia žmogaus išvaizdą.

•      Fizinis diskomfortas: deginimo, tempimo jausmas, intensyvus niežėjimas sukelia nuolatinį diskomfortą, skausmą ir paveikia kasdienį gyvenimą.

•      Įtaka nuotaikai: akių vokų egzemą turintys žmonės gali gėdytis parodyti akis, praranda pasitikėjimą savimi, jaučiasi vieniši spręsdami vis pasikartojančią problemą ir norėtų žinoti, kaip jie gali išeiti iš šio užburto sudirgimo rato, kuris paveikia juos tiek psichologiškai, tiek fiziškai.


Kokia pagalba?

 

Bioderma“ siūlo sprendimą – sudirgusių akių vokų priežiūros priemonę „Atoderm Intensive eye“, kuri yra sukurta specifiniams gležnos akių kontūros odos poreikiams tenkinti. Kasdienė trys viename priemonė ramina, atkuria odą ir pašalina makiažą, todėl gali būti kasdieniu akių vokų priežiūros ritualu ir nutraukti užburtą sudirgimo ratą. Ši priemonė stiprina odos barjerą ir apsaugo nuo naujų paūmėjimų.  


„Atoderm Intensive eye“ gali būti naudojamas:

·       kaip priežiūros priemonė, kuri nuramina ir atkuria odą,

·       kaip makiažo valiklis, kuris švelniai ir veiksmingai pašalina makiažą bei nešvarumus.Gamintojo nuotr.Žinoma, norint išvengti pasikartojančių akių vokų sudirgimų, labai svarbu sumažinti naudojamų kosmetinių produktų, tuo pačiu ir ingredientų kiekį, kurie yra tepami ant gležnos akių kontūro odos.


Drenuojantis masažas


Odos masažas prieš kiekvieną produkto naudojimą sumažina patinimą ir pašalina toksinus paūmėjimo metu.

  

1. Limfinės sistemos stimuliavimas: 1 cm nuo ausies atstumu atlikite 3 paspaudimus, naudodami rodomąjį, vidurinį ir bevardį pirštus.

 

2. Judėkite iš akies vidinio į išorinį kampą liečiamaisiais judesiais (lėtai pridėkite 3 vidurinius pirštus prie odos ir atitraukite link veido išorės). Tada šiek tiek išlyginkite nuo išorinio iki vidinio akių kampo. Kartokite 3 kartus.

 

3. Veido drenuojantis masažas: atitraukite pirštus nuo vidinio iki išorinio akių kampo, tęskite judesį žemyn išilgai veido ovalo link kaklo.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis