D. Razmuvienė: didžiausią nerimą kelia židiniai ugdymo įstaigose

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) gydytoja epidemiologė Daiva Razmuvienė penktadienį pateikė daugiau informacijos apie naujausią koronaviruso situaciją šalyje.

Jos teigimu, situacija ugdymo įstaigose kelia nerimą.


„Ligoninėse hospitalizuoti 44 pacientai, Reabilitacijos ir intensyvios terapijos skyriuose – 6, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma dviem, o deguonies kaukės pagalba teikiama 15 ligonių“, – penktadienį spaudos konferencijoje informavo D. Razmuvienė.


Kalbėdama apie Klaipėdoje ir Raseiniuose užsikrėtusius mokinius, D. Razmuvienė pažymėjo, kad Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos mokinys užsikrėtė stovykloje, kurioje iš viso buvo 78 mokiniai, tačiau sąlytį su sergančiu COVID-19 asmeniu turėjo 30 žmonių.


Kiek vėliau D. Razmuvienė pridūrė, kad šioje stovykloje dalyvavo vaikai iš visos Lietuvos, tad židinių, pripažino NVSC atstovė, gali atsirasti ir daugiau.


„Tie mokiniai į tą stovyklą buvo suvažiavę iš visos Lietuvos. Tad atvejų daugės, ir tai gali būti priežastis išplisti nemažam židiniui“, – kalbėjo epidemiologė.


Tuo tarpu su Raseiniuose sergančiu mokiniu kontaktą turėjo 32 asmenys, 26 iš jų –bendraklasiai.

„Šio mokinio užsikrėtimo galimybė siejama su Raseinių rajone rugpjūčio 22 d. vykusia šeimos švente, ji bendravo su šeimos šventėje dalyvavusiu žmogumi. Užsikrėtimo šaltinis aiškus, po 8 dienų pasireiškė simptomai. Tai yra 4 atvejis šioje šeimos šventėje“, – sakė D. Razmuvienė.


Pasak jos, penktokė rugsėjo 1 ir 2 dienomis lankėsi ne tik savo ugdymo įstaigoje, bet ir meno mokykloje. Epidemiologai toliau aiškinasi galimus moksleivės kontaktus.


Lietuvoje iki šiol COVID-19 diagnozuotas 101 vaikui


Jos teigimu, iš viso Lietuvoje, ketvirtadienio duomenimis, COVID-19 susirgo 101 vaikas.


„Iš šeimų židinių formavimasis persikėlė į įmones ir ugdymo įstaigas. Kasdien vis registruojama vaikų iki 18 metų susirgimai. Per visą laikotarpį iki ketvirtadienio iš viso susirgo 101 vaikas. Manau, kad tie židiniai yra aktualiausi, nes yra ugdymo proceso pradžia“, – pripažino D. Razmuvienė.


Pasak specialistės, kontaktų su Raseiniuose sergančiu vaiku gali būti išties daug.


„Galimai gali būti gausiausi tie židiniai, kurie atsiranda ugdymo įstaigose“, – teigė NVSC specialistė.

Ji taip pat teigė, kad, paaiškėjus COVID-19 atvejui konkrečioje mokykloje ar įstaigoje, joje iškart būna įvedamos visos saugos ir prevencijos priemonės. Tad tėvams, kalbėjo D. Razmuvienė, nereikėtų iškart uždaryti nekontaktavusio su sergančiuoju vaiko namuose.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis