Dėl pandemijos PSO rekomenduoja atidėti nebūtinus vizitus pas stomatologą

Kad būtų užkirstas kelias tolesniam koronaviruso plitimui, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ragina atsisakyti nebūtinų vizitų pas stomatologus.

Antradienį paskelbtose gairėse sakoma, kad įprastinės apžiūros, profesionali dantų higiena ir profilaktinis gydymas turi būti atidedami, kol koronaviruso perdavimo rodikliai bus „pakankamai“ maži. Dėl koronaviruso plitimo per vadinamuosius aerozolius - mažyčius seilių lašelius ore – stomatologams kyla ypač didelė rizika užsikrėsti.


Turėtų būti atidėtas ir kosmetinis dantų gydymas, rekomendavo PSO. Tačiau gydymas privalo būti suteikiamas stipraus skausmo atveju, taip pat išsaugant oralines funkcijas ir paciento gyvenimo kokybę. Pagal galimybes stomatologai prieš gydymą pacientams turėtų suteikti konsultaciją telefonu ar vaizdo ryšiu.


Stomatologai susiduria su ypač didele rizika užsikrėsti ir tokiu atveju gali patys lengvai perduoti virusą pacientams, įspėjo PSO. Personalas stomatologijos kabinetuose „ilgesnį laiką dirba labai arti paciento veido“ ir kontaktuoja su jų seilėmis, krauju ir kitais kūno skysčiais.


PSO direktorius stomatologijos klausimais Benoît‘as Varenne‘as žurnalistams sakė, kad 75 proc. PSO šalių stomatologinės paslaugos dėl pandemijos buvo apribotos arba visiškai neteikiamos. Manoma, kad 3,5 mlrd. žmonių pasaulyje turi stomatologinių problemų. Svarbu, kad stomatologai per pandemiją būtų pakankamai aprūpinti apsauginiais rūbais ir medžiagomis, pabrėžė B. Varenne‘as.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis