Sveika, šypsena!

Rytas, prasidėjęs nuo dantų šepetėlio ir pastos, žada tikrai gerą dieną. Nusišypsokite savo atvaizdui veidrodyje! Juk ką tik išvengėte vizito pas odontologą.

Kai vos pabudę išsivalome dantis, panaikiname per naktį ant jų ir liežuvio susikaupusias apnašas, atgaiviname burnos kvapą. Tada ir kava bei pusryčiai būna skanesni, o pavalgius užtenka tik praskalauti burną. Galbūt esate įpratę daryti kitaip? Papusryčiavę dar pusvalandį pasisukiokite namuose, kad atsikurtų rūgščių ir šarmų pusiausvyra, ir galėtumėte saugiai išsivalyti dantis nepažeisdami emalio.


Odontologai tvirtina, kad dantis valyti būtina du kartus per dieną – ryte ir prieš miegą, tada ant dantų nesikaups apnašos. Šios yra labai palanki terpė dantų emalį ir periodontą ardančioms bakterijoms veistis. Ėduonis ir periodontitas – labiausiai išplitusios burnos ligos, bet joms užkirsti kelią labai paprasta – tereikia įprasti taisyklingai valytis dantis ir naudoti kokybiškas higienos priemones. Žmonės dažnai tuo nenori patikėti. Kai kurie argumentuoja, kad protėviams nereikėjo odontologų, nors jie dantų nevalė, bet tiesa yra ta, kad šiuolaikiniai žmonės maitinasi visai kitaip. Mes nebevalgome tiek daug rupaus maisto, o šis natūraliai nuvalo dantų apnašas. Saldainiai, sausainiai ir pyragaičiai mums lengvai prieinami kiekvieną dieną, susilaikome nuo jų tik dėl figūros. Ar žinote, kaip cukrus veikia mūsų dantis? Bakterijos, gyvenančios burnoje, cukrų naudoja kaip maistą greičiau augti ir daugintis. Kai kurios bakterijų rūšys cukrų paverčia lipnia medžiaga, šia aplimpa visas danties paviršius, bet daugiausia jos prisikaupia ties dantenų linija ir tarpdančiuose, todėl seilėms tampa sunkiau išvalyti burną. Taigi jei nenorite, kad dantyse susiformuotų kiaurymės, verta atsižvelgti į Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendaciją apriboti saldumynų vartojimą tiek, kad iš pridėtinio cukraus per dieną gautume ne daugiau nei 10 proc. visų dienos kalorijų normos. Amerikos širdies asociacijos duomenimis, moterys per dieną gali suvartoti ne daugiau kaip 6, o vyrai – ne daugiau kaip 9 šaukštelius pridėtinio cukraus.


Kaip taisyklingai valyti dantis?

·      Dantis valyti reikia maždaug 3 minutes, kiekvienam burnos ketvirčiui skirti maždaug 30 sekundžių. Per stipriai nespauskite, nes taip tik paskatinsite dantenas susitraukti, o tai atvers kelią periodonto ligoms.

·      Nepamirškite išvalyti tarpdančių (siūlu, tarpdančių šepetėliu arba irigatoriumi), taip pat nugramdykite apnašas nuo liežuvio.

·      Naudokite minkštą dantų šepetėlį. Žmonės dažnai linkę rinktis kietą, nes mano, kad toks geriau valo dantis, bet iš tikrųjų tai tik pažeidžia dantenas.

·      Šepetėlį reikia keisti kas du tris mėnesius, taip pat persirgus infekcinėmis ligomis.

·      Dantų pastą taip pat rinkitės atidžiai, kaip renkatės veido odos kremą. Kokybiška kasdienio naudojimo dantų pasta turi puikiai valyti dantis, bet jų pernelyg nešveisti, kad nepakenktų emaliui. Sudėtyje turėtų būti fluoro (išskyrus retus atvejus, kai fluoro nerekomenduoja gydytojas), bet neturėtų būti kenksmingų medžiagų – SLS (natrio laurilsulfatas) bei parabenų.


Rekomenduojame išbandyti šiuos produktus:1. Prekių ženklo „Georganics“ burnos skalavimo priemonė su šaltmėtėmis – neįprasto pavidalo. Šios tirpios tabletės su natrio bikarbonatu ir mentoliu puikiai gaivina burną.

2. Prekių ženklo „Ecodenta“ dantų pasta su ksilitoliu, žaliųjų citrinų ir kalendrų lapų eteriniais aliejais veiksmingai saugo nuo dantų ėduonies, suteikia gaivos pojūtį.

3. Tarpdančių plovimo įrenginys „Oral-B Acquacare Pro-Expert“ leidžia švariai išvalyti tarpdančius ir ant dantų tvirtinamas ortodontines dantų korekcijos sistemas. Vandenį purškia koncentruota arba besisukančia srove, turi tris intensyvumo lygius, o technologija „Oxtjet“ prisotina vandenį oro mirkoburbuliukų, kurie sustiprina valymo efektą.

4. Dantų pasta „Anti-Plaque“ („Elgydium“) saugo nuo dantų apnašų ir kenksmingo burnos ertmės bakterijų poveikio. Galima valytis dantis visiems šeimos nariams nuo 12 metų.

5. Antibakterine medžiaga impregnuoti tarpdančių šepetėliai „Trav-Ler“ („G.U.M.“) leidžia švariai ir saugiai pašalinti visas tarpdančių apnašas.

6. Balinamoji dantų sistema „Power Set“ („Rapid White“) padeda šviesinti dantų emalį net iki 6 atspalvių per 1 savaitę.Vaistinė tavo kišenėje! www.eurovaistine.lt


Platus kokybiškų ir patikimų burnos higienos prekių asorimentas

Užsakymo nr.: PT_63332

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis