PSO atstovybės Lietuvoje vadovė atskleidė, kas privalo dėvėti kaukes

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovybės Lietuvoje vadovė Ingrida Zurlytė sako, kad organizacijos pozicija dėl kaukių nešiojimo koronaviruso plitimo metu nesikeičia – jas privalo dėvėti tie, kurie turi simptomų.

„Kaukes privalo dėvėti tie, kurie turi simptomų ir jeigu išeina iš namų, arba tie, kurie rūpinasi turinčiais simptomų. Žinoma, sveikatos priežiūros specialistai įvairiose grandyse būtinai turi taikyti asmens apsaugos priemones, ne tik kaukes. Yra situacijų, kur būtini respiratoriai ir pirštinės, kita apsauga“, – LRT laidoje „Dienos tema“ sakė PSO atstovybės Lietuvoje vadovė I. Zurlytė.


„(Kaukes privalo dėvėti ir tie – ELTA), kurie pasitinka oro uostuose, arba policininkai, kariškiai“, – sakė I. Zurlytė. Ji sakė suprantanti, kad Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) rekomendaciją visiems gyventojams dėvėti kaukes pasiūlė atsižvelgdama į tai, kad turintieji simptomų jos nedėvi.


„Tokiu būdu tai papildoma priemonė mums visiems apsisaugoti“, – tikino ji.


Kalbėdama apie testavimus dėl koronaviruso, ji sakė, kad testai Lietuvoje buvo pradėti daryti gana anksti. „Lietuva gana anksti įsigijo laboratorinių reagentų ir pradėjo patikrą oro uostuose ir galimai įtariamus atvejus identifikuojant. Testai buvo pradėti daryti gana anksti“, – sakė I. Zurlytė.


Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pirmadienį pasirašytose rekomendacijose gyventojams būnant viešose vietose rekomenduojama dėvėti medicinines kaukes.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis