Pasaulyje koronaviruso aukų skaičius viršijo 4 000

Pasaulyje mirčių nuo naujojo koronaviruso skaičius antradienį viršijo 4 000, rodo agentūros AFP surinkti duomenys.

Koronavirusas išplito jau į daugiau kaip 100 pasaulio šalių, o jose patvirtintų užsikrėtimo atvejų skaičius peržengė 110 000 ribą.

Epidemija sutrikdė keliones visame pasaulyje ir privertė atšaukti daugybę įvairių konferencijų ir sporto renginių. Pačioje koronaviruso kilmės šalyje Kinijoje pastarosiomis savaitėmis sulėtėjo koronaviruso plitimas. Kinija antradienį pranešė apie 17 naujų mirties atvejų ir tik 19 naujų užsikrėtimo atvejų. Tai mažiausias nuo sausio 21 d., kai šalies vyriausybė pradėjo skaičiuoti užsikrėtimus, per parą užfiksuotų naujų susirgimų skaičius.


Visi nauji atvejai užfiksuoti viruso epicentre – Vuhano mieste. Iš viso Kinijoje koronavirusas nusinešė 3 136 žmonių gyvybes, o užsikrėtusiųjų skaičius viršija 80 750.


Pasaulyje kyla didelis susirūpinimas dėl spartaus koronaviruso plitimo kitose šalyse, ir Kinijoje padarytai pažangai gali pakenkti tai, kad koronavirusas gali būti parvežtas į Kiniją atgal iš kitų šalių. Kinijoje iki šiol užfiksuoti 69 „įvežtiniai koronaviruso atvejai“.


Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), daugiau kaip 70 proc. Kinijoje koronavirusu užsikrėtusių žmonių pasveiko, ir šaliai galiausiai pavyksta sukontroliuoti epidemiją. Pastarosiomis dienomis būta ženklų, kad šalyje gali būti atšauktos kai kurios priemonės, skirtos riboti žmonių judėjimą ir susibūrimus. Kai kuriuose regionuose atidaromos mokyklos arba skelbiamos datos, kad bus atnaujintos pamokos mokiniams.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis