Vitaminai, kurių būtinai reikia moteriai po 40-ies

40-ies sulaukusiai moteriai dėl artėjančios menopauzės keičiasi organizmo poreikiai. Dėl to kinta ir mityba.

Tad kokie vitaminai ir mikroelementai padės 40-metės ir vyresnės moters organizmui prisitaikyti prie hormoninio fono pokyčių.


Kalcis


Sulaukus 40-ies moters organizmo poreikiai ima keistis, tarkime, jam mažiau reikia geležies, tačiau daugiau reikia kitų vitaminų, kurie reikalingi norint išlaikyti hormonų pusiausvyrą. O šios svyravimai prasidės užklupus menopauzei. Vitaminai padeda ir išvengti tam tikrų ligų, būdingų vyresniam amžiui.


Pradėkime nuo kalcio. Žinome, kad šio elemento ypač reikia 20-ies, vėliau 30-ies sulaukusiems žmonėms. Tačiau atsipalaiduoti nevalia ir sulaukus 40-ies, nes būtent šiuo laiku ima didėti osteoporozės vystymosi rizika. Kalcio poreikis per didelis, kad jį būtų galima kompensuoti vartojant polivitaminus, todėl būtina jo vartoti atskirai ir gauti su maistu. Daug kalcio turi pienas, jogurtas, tofu sūris, žuvies konservai, žalios lapinės daržovės, džiovintos figos, migdolų riešutai.


Jau 100 metų žurnalas MOTERIS – Tavo įkvėpimo šaltinis. Kaip keitėsi žurnalų viršelių „veidas“, sužinokite ČIA.


Vitaminai D ir E


Vienas iš svarbiausių vitaminų, kurių reikia moters virš 40 organizmui, yra vitaminas D. Jis taip pat kaip ir kalcis rūpinasi kaulų sveikata ir tolina osteoporozę. Be to, pakankamas jo kiekis padeda išvengti kai kurių onkologinių ligų, ypač krūties, kiaušidžių ir storosios žarnos. Dar vienas vitamino D nuopelnas – išvengti išsėtinės sklerozės.


Vitamino D paros dozė moteriai – nuo 200 iki 400 TV. Jį galima gauti tiek vitaminų pavidalu, tiek per maistą, pvz., lašišą, skumbrę, tuną, kiaušinio trynius. Šio vitamino gaminasi organizme ir veikiant saulei, todėl kai kurie gydytojai rekomenduoja moterims ir saulės vonias, ypač gyvenančioms atšiauresnio klimato zonoje. Žinoma, svarbu nepamiršti apsaugos nuo UVB ir UVA.


40 m. ir vyresnei moteriai taip pat reikalingas ir vitaminas E. Jis itin svarbus širdies ir kraujagyslių ligų profilaktikai, taip pat padeda užkirsti kelią senatvinei demensijai. Vitamino E turtingi produktai: riešutai ir riešutų sviestas, saulėgrąžos, augaliniai aliejai, menkų kepenys, žirniai, pupos, sojos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis