Pratimai pilvo presui – gražų kūną gali turėti kiekviena

Turbūt dažniausias moters troškimas artėjant pavasariui – turėti plokščią pilvą.

Tačiau paprastai ji neskuba kažko imtis, nes galvoja, kad tai – itin sudėtinga užduotis. Ar tai tiesa, teiraujamės ,„Aditi“ kalanetikos studijos trenerės Viktorijos Jančis.


„Pilvo presas – tai mūsų džiaugsmas ir galvos skausmas. Dažnai moterys galvoja, kad norint jį sustiprinti, reikia kasdien atlikti po 100 atsilenkimų. Dėmesinga mankšta moko kitaip“, – sako trenerė.


Pasak Viktorijos Jančis, nors vizualiai pilvas atrodo vienas, raumenų jame turime daug – tad ir mankštinti reikia tiek apatinę pilvo dalį, tiek įstrižinius šoninius pilvo raumenis, tiek tiesųjį pilvo raumenį. Trenerė ragina išbandyti ir kuo didesnę judesio amplitudę, nes tai ne tik gražina kūno formas, bet ir gerina virškinimo sistemą.


„Tvirti pilvo raumenys palaiko stabilų kūno centrą – imame jausti lyg turį korsetą. Džiaugiamės ne tik gera fizine savijauta, bet sustipriname ir pasitikėjimą savimi, džiaugiamės gražia eisena“, – išbandyti pilvo raumenų mankštą kviečia kalanetikos studijos trenerė.

Teiraujamės trenerės, kuo ypatinga ši ramaus pobūdžio mankšta.


„Man tai yra šio gyvenimo laikotarpio atradimas. Dėmesinga mankšta, visų pirma, yra stiprus įrankis atpalaiduoti įtampą galvoje. Tai būdas ugdyti save, lavinti savo protą. Mankštos metu kviečiu moteris pamiršti tai, kas yra už durų, ir susitelkti į dabarties momentą, į „čia ir dabar” – koncentruoti dėmesį į atliekamą veiksmą, nevaržyti savęs judesyje. Nes tik išsilaisvinus nuo įtampos galvoje ir susitelkus į mankštinamą kūną, pavyksta patirti jausmą: „O, buvo gerai! Puikiai pasimankštinau, atpalaidavau protą”. Tai suteikia pliūpsnį energijos ir gerų emocijų.


Mano mama nesenai ir sako: „Kaip būtų gerai atidaryti viršugalvį, praplauti, prasiurbti, iššluostyti dulkes, uždaryti ir gyventi sau ramiai, laimingai be jokių pastangų”. Kadangi šiai dienai tokios galimybės neturime, tai visoms moterims – bet kokio amžiaus, bet kokių kūno formų – noriu palinkėti atrasti dėmesingą mankštą. Kaip padėką gausite gerą savijautą: būsite produktyvios, energingos“, – šypsosi trenerė Viktorija Jančis.


www.aditi.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis