Kinijoje plintant koronavirusui mirė vienas pirmųjų apie pavojų prakalbusių medikų

Penktadienį Uhane nuo Kinijoje siaučiančio koronaviruso mirė medikas, kuris buvo nubaustas dėl gandų skleidimo, kai gruodžio pabaigoje populiarioje žinučių platformoje kitus medikus informavo dėl galimo viruso protrūkio.

Oftalmologas Li Wenliangas gruodžio 30 d. vienoje populiarioje pokalbių platformoje kreipėsi į buvusių kolegų medicinos universiteto alumnų grupę, pranešdamas, kad jo ligoninėje septyniems vietiniame turguje apsilankiusiems pacientams buvo diagnozuotas SARS tipo susirgimas. Li Wenliangas perspėjo kolegas, kad būtų atsargūs ir privačiai informuotų mylimus žmones, tačiau žinutė itin greitai išplito internete.


Li Wenliangas buvo vienas iš aštuonių visuomenei apie virusą pranešusių informatorių, visi jie buvo sulaikyti dėl „gandų skleidimo“.


Koronavirusas jau pasiglemžė daugiau nei 630 gyvybių, nuo gruodžio pabaigos juo užsikrėtė mažiausiai 31 000 žmonių. Kinijoje sparčiai plintant susirgimui, vyriausybė kai kuriuose miestuose paskelbė karantiną. Taip pat nerimaujama dėl maždaug 240 užsikrėtimo atvejų, užfiksuotų dvidešimtyje kitų šalių.


Kruiziniame laive Japonijoje, kuriame paskelbtas karantinas, jau patvirtintas 61 užsikrėtimo atvejis.


Kinijos prezidentas Xi Jinpingas ir JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį kalbėjosi telefonu ir aptarė nepaprastąją sveikatos padėtį. Xi Jinpingas paragino „JAV imtis protingų atsakomųjų priemonių dėl naujojo koronaviruso protrūkio“, skelbia valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“. Baltųjų rūmų teigimu, D. Trumpas pareiškė „pasitikėjimą“ Kinijos kompetencija susidoroti su epidemija.


Kinijos valdžia buvo nepatenkinta dėl JAV ir kitų valstybių draudimų į jų teritoriją patekti iš Kinijos atvykstantiems asmenims. Pekinas Vašingtoną apkaltino „panikos skleidimu“.


Li Wenliangas mirė penktadienio rytą centrinėje Uhano ligoninėje. Žinutė apie jo mirtį Kinijos socialiniame tinkle „Weibo“ daugybę žmonių paskatino pareikšti apėmusį sielvartą.


„Jis yra didvyris, perspėjęs kitus savo gyvybės kaina“, – rašė jo kolega, Ugano ligoninėje dirbantis medikas.

 Li Wenliango mirtis atskleidžia, su kokiu pavojumi medikai susiduria, pacientus gydydami dėl epidemijos perpildytose ir priemonių bei įrangos stokojančiose ligoninėse Uhane – viruso epicentre, kuriame 11 milijono miesto gyventojų šiuo metu yra įkalinti, teritorijoje paskelbus karantiną. Medikai pervargę, jiems trūksta būtinų apsauginių preimonių, ketvirtadienį paskelbė Hubėjaus provincijos gubernatoriaus pavaduotojas.


Analitikai sako, kad vietos valdžia sausio pradžioje nuslėpė informaciją apie susirgimus ir naujojo viruso pavojaus lygį, nes tuo metu buvo rengiami politiniai susitikimai, norėta išlaikyti stabilumo atmosferą. Apie pirmąją mirtį pranešta sausio 11 d. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis