Kodėl vos nubudusi jau jaučiatės pavargusi...

Lyg nieko išskirtinio išvakarėse ir nebuvo, tačiau ryte, vos praėjus 15 minučių nuo atsibudimo, jaučiatės pavargusi, irzli ir lyg šiek tiek negaluojanti...

Pažįstama situacija? Tad dėl kokių priežasčių ryte taip prastai jaučiamasi?


Viena iš dažniausių priežasčių, sako medikai, – miego ritmo sutrikimai. Tyrimai rodo, kad labiausiai dėl sutrikusio miego (nemigos, chaotiškų nubudimų, režimo sutrikimų) kenčia virškinimo sistema. Štai todėl ryte galite jausti nestiprų pykinimą.


Kitas priežastis – žemas cukraus lygis kraujyje. Lengvi pusryčiai šią problemą galėtų pašalinti.


Mūsų rytinę savijautą lemia ir netinkamai parinkta pagalvė. Per aukšta ar per žema ji gali lemti galvos skausmus ryte – dėl netaisyklingos kaklo slankstelių padėties.


Žinoma, negalime nepaminėti streso – jis vienas iš prastos savijautos priežasčių. Nerimas, pergyvenimai dirgina nervinę sistemą, jūs nesąmoningai norite atitolinti problemos sprendimą ir to pasekoje „nenorite nubusti“ – todėl organizmas taip neigiamai reaguoja į nubudimą.


Esant tokiai savijautai, jei tik galimybės leidžia, rekomenduojama rytą pasivaikščioti, pamedituoti – tai puikiai pašalina įtampą. Na o jei simptomai linkę kartotis, jei jie yra gerokai rimtesni, būtina kreiptis į gydytoją.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis