Kiek cukraus galima suvalgyti per dieną, norint nepakenkti sveikatai ir figūrai?

Cukrų, saldumynus ribojame norėdami išlaikyti kūno formas ir puikiai jaustis.

Paskutiniais metais mitybos specialistai cukrui paskelbė tikrą karą.


Iš tiesų, cukrus aprūpina organizmą kalorijomis, tačiau turi itin menką maistinę vertę. Ilgainiui tai veikia metabolizmą, augina kilogramus ir sukelia ligas. Saldumynais piktnaudžiauja dauguma žmonių, tačiau vis daugiau atsiranda tokių, kurie stengiasi kontroliuoti suvartojamo cukraus kiekį.


Tad kiek jo galima vartoti norint nepakenkti sveikatai ir figūrai?Shutterstock nuotr.Rinkitės teisingą cukrų


Yra skirtumas tarp pridėtinio ir natūralaus cukraus. Ir, be abejo, pirmenybę reikėtų teikti natūraliam: vaisiams, medui, sirupui. Tarkime, datulės saldumu prilygsta šokoladiniams saldainiams, tačiau jose yra galybė mikroelementų ir ląstelienos.


Rekomenduojama visiškai atsisakyti baltojo cukraus ir keisti jį agavos ar topinambų sirupu. Patariama sumažinti ir produktų su pridėtiniu cukrumi vartojimą.


Nepamirškite saiko


Tyrimai skelbia, kad per dieną vidutiniškai žmogus suvalgo 19 arbatinių šaukštelių cukraus. Tai yra maždaug 300 papildomų kalorijų – tokia būtų soti ir subalansuota vakarienė.


Deja, piktnaudžiavimas saldumynais – itin paplitęs reiškinys. Galbūt dėl to taip sunku juos riboti ar atsisakyti, nes aplinkui visi mėgaujasi desertais, vaisiniais jogurtais, dribsniais ir kt.Shutterstock nuotr.Kiek cukraus galima per dieną


Sudėtinga vienareikšmiškai atsakyti, koks būtų leistinas cukraus kiekis per dieną. Kiekvienas organizmas yra unikalus, ir jei vienas valgo saldžiai be jokių pasekmių, kitam ir nedidelis kiekis yra reikšmingas.


Amerikos kardiologų asociacija apskaičiavo, kiek pridėtinio cukraus rekomenduojama suvartoti per dieną:

Vyrams – 150 g kalorijų (37,5 g arba 9 arbatiniai šaukšteliai),

Moterims – 100 kalorijų (25 g ir 6 arbatiniai šaukšteliai).


Dauguma ekspertų taip pat mano, kad cukrus neturėtų viršyti 10 proc. kasdien suvartojamų kalorijų. Antai, jei žmogus per dieną suvartoja 2000 kalorijų, tad cukrus sudarytų 50 g arba 12,5 arbatinių šaukštelių. Sveiko, aktyvaus žmogaus organizmas susidoros su tokiu cukraus kiekiu.


Tačiau vertėtų atminti, kad nėra jokios būtinybės į racioną įtraukti kuo daugiau cukraus – kuo jo mažiau, tuo geriau ir Jūs esate sveikesni.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis