Vaida: „Per metus atsikračiau 32 kilogramų ir nežadu sustoti“

(10)

32 kilogramus numetusi socialinė darbuotoja Vaida (26 m.) iš Raseinių rajono įrodė, kad naujamečiai pažadai turi labai daug galios.

Kodėl Jums kilo mintis ryžtis pokyčiams?


Labai ilgą laiką nesisvėriau, nes kiekvieną kartą užlipusi ant svarstyklių pamatydavau vis didesnį skaičių. Nepaisant to, kaip atrodžiau, jaučiausi tuo metu laiminga, tad nutariau nesigadinti sau nuotaikos ir turbūt du metus tiesiog nesisvėriau. Rezultatas – prisiauginau labai daug nereikalingų kilogramų, apsileidau, ėmiau vengti fotografuotis. Man buvo gėda net susipažinti su naujais žmonėmis, nes visada jaučiausi nejaukiai dėl to, kaip atrodau.


Praėjusių metų sausio 1 d. sugalvojau, kad gana taip blogai elgtis su savimi ir metas susiimti. Nusiteikiau, kad bus sunku, todėl nesvarbu, kaip lėtai judėsiu į priekį, bet visus metus stengsiuosi sumažinti bent kažiek svorio.


Patyčių dėl savo anstvorio nesulaukdavau, kartais išgirsdavau replikų, kad esu „spurgytė“, „buini“ ir panašiai. Tačiau aš pati jaučiausi prastai, kai reikėdavo naujų rūbų, nes paskutinės pirktos suknelės buvo 52 dydžio, kas yra net 6XL!!! 


Kiek tuo metu svėrėte?


Niekada niekam nesakiau, kiek svėriau ir dabar nenoriu tuo dalintis. Nes su savo kilogramais kovoju nuo pat paauglystės.


Ar anksčiau bandėte mesti svorį?


Pirmą kartą svorį teko mesti dar mokykloje, kai buvau 15 metų, tada numečiau 12 kg. Pradėjusi studijuoti vėl priaugau daug svorio. Po studijų jį vėl numečiau. Pradėjau dirbti socialine darbuotoja, o darbas itin vargina psichologiškai, todėl vakarais po darbo daug užkandžiaudavau saldumynų ir kitų nesveikų produktų. Svoris augo dienomis.Asmeninio albumo nuotr.Grįžkime į laikotarpį prieš metus – kokių žingsnių ėmėtės pirmiausia? Nuo ko pradėjote?


Sausio 1 d., kai sugalvojau, kad pradėsiu lieknėti, nesuvalgiau nė vieno saldumyno. Tądien kambaryje pasitiesiau kilimėlį ir padariau mankštą. Kadangi su dideliu antsvoriu daug nepasportuosi, pamenu, tą dieną padariau 10 atsilenkimų ir 10 pritūpimų. Ilgainiui pratimų skaičių po truputį didinau ir šiandien padarau 100 atsilenkimų!!!


Nutarusi mesti svorį pasiėmiau užrašų knygelę, kur kiekvieno mėnesio pirmą dieną fiksavau savo apimtis. Taip atrodė mano pirmoji diena lieknėjimo link.Kas buvo sunkiausia?


Pirmieji du mėnesiai buvo pragariškai sunkūs. Buvau įpratusi vakarais užkandžiauti, tad būdavo sunku po darbo pasitenkinti lengva vakariene ir daugiau nebelįsti į šaldytuvą. Užkandžiavimą pakeičiau sportu, knygų skaitymu ir kita mėgiama veikla.


Taip pat reikėjo laiko, kad išmokčiau saikingai mėgautis saldumynais. Visiškai jų atsisakyti nereikia – kartą ar du per savaitę leidžiu sau suvalgyti kokį saldėsį. Ir kai tai leidžiu sau daryti retai, skanėstas įgauna visai kitokią vertę. Jis tampa žymiai skanesniu bei saldesniu, todėl labai greitai apsisaldinu ir nesuvalgau per daug.


Niekada nemėgau sporto, tad teko su juo susidraugauti. Pamenu, pavasarį atšilus orams nusprendžiau pradėti bėgioti. Nubėgau iš viso gal 1,5 kilometro, buvo labai sunku. Pavargau nubėgus vos kelis metrus, teko eiti pėsčiomis, kol atsigavau, po to vėl bėgti. Laikui bėgant išmokau atsirinkti, koks bėgimo tempas man tinkamas, ir nesustodama dabar galiu nubėgti iki 4 km. Asmeninio albumo nuotr.Visada moterims įdomi mityba – papasakokite, kaip ją pakeitėte, ko atsisakėte?


Kaip ir minėjau, atsisakiau saldumynų, juos riboju. Taip pat vengiu baltų miltų, nesveikų riebalų, stengiuosi nekepti maisto riebaluose. Negeriu jokių saldžių gėrimų, alkoholio. Visada su savimi turiu gertuvę su vandeniu, pradžioje buvo sunku įprasti dažnai gurkšnoti, dabar kitaip jau ir neįsivaizduoju.


Valgau daug daržovių. Atsirenku maistą, kuris mano organizmui būtų naudingas. Skaitau produktų sudėtis, maistinę vertę. Antroje dienos pusėje nevalgau maisto, kuriame yra daug angliavandenių. Valgau tris kartus per dieną, visada panašiu laiku. Stengiuosi suvartoti apie 1500 kalorijų per dieną. Paskutinis mano valgymas būna apie 5-6 val. vakare. O po to pusryčiai – 7-8 val. ryto. Šitų taisyklių laikausi ir toliau, nes matau, kad jos man padeda jaustis geriau, padeda kontroliuoti alkį.


Kaip mėnesiams bėgant kito rezultatai?


Pirmajį mėnesį tiesiog laikiausi naujo mitybos plano ir pratinausi prie sporto. Atėjus vasario 1 d. pamačiau, kad pilvo apimtis sumažėjo net 7 cm. Pati buvau nustebusi. Svoris sumažėjo 4 kg. Antrajį mėnesį organizmas turbūt patyrė stresą, nes nukrito tik 1 kg ir apimtys beveik nesumažėjo. Šiek tiek nusivyliau, bet nutariau nepasiduoti, nes sau pažadėjau stengtis visus metus. Vėliau svoris krisdavo maždaug po 3 kg per mėnesį. Dabar nukrenta api 2 kg per mėnesį.Asmeninio albumo nuotr.Gal kas nors iš artimųjų Jus palaikydami ėmė kartu bėgioti ar mitybą keitė?


Deja, daug palaikymo iš aplinkinių nesulaukiau, aplink visi tik gundė valgyti pyragus ir kitą nesveiką maistą, kurio aš nutariau atsisakyti. Ir namiškiai, pradėjus dažniau virti troškinius, visur dėti daugiau daržovių, neliko labai patenkinti.


Užtat sulaukiau itin daug palaikymo iš savo vaikino. Turėdamas laiko išbėgdavo kartu pabėgioti, rodė, kaip taisyklingai atlikti įvairius pratimus, mokė naujų, girdavo, kai įstengdavau padaryti daugiau nei anksčiau. Man tas palaikymas buvo labai svarbus.


Taigi praėjo metai – kokie rezultatai šiandien?


Šiai dienai esu atsikračiusi 32 kg. Apimtys per pilvą sumažėjo 39 cm. Du kartus kardinaliai teko atnaujinti garderobą. Išdalinau galybę drabužių, nenorėjau jų laikyti spintoje. Nors girdėjau patarimų juos pasilikti, nes svoris gali sugrįžti, tokių klausytis nenorėjau.


Pagerėjo savijauta, pasidarė lengviau judėti. Labiau pasitikiu savimi, jaučiuosi graži. Pagaliau jaučiu malonumą eiti apsipirkti, nes labai lengvai randu reikiamo dydžio drabužius. Ankščiau nešiojau net 52 dydžio rūbus, dabar perku 40-38 dydžio. Pagerėjo odos būklė – neliko spuogų, dingo sausumas.Asmeninio albumo nuotr.Ar pradėdama visa tai tikėjote sulauksianti tokio ryškaus pokyčio?


Pradinis mano tikslas buvo numesti bent 10 kg. Tai pasiekti pavyko gana greitai ir pagavau azartą. Po pusmečio buvau numetusi apie 15 kg. Tada visi ėmė pastebėti pasikeitusias mano kūno formas, sulaukiau komplimentų, padrąsinimų, klausimų, kaip tai padariau. Buvo ir klausimų, ar nesergu, tad tekdavo raminti, kad jaučiuosi kaip niekada gerai. Komplimentų sulaukiu tikrai daug ir dažnai, labai smagu juos girdėti – kuriai moteriai nepatiktų!


Sustosite ar tęsite tai, ką pradėjusi? Kaip per tuos metus pasikeitė Jūsų gyvenimo būdas?


Dar noriu atsikratyti kelių kilogramų, nes nepatinka kabantis pilvukas, storos šlaunys. Laikydamasi savo mitybos principų jaučiuosi puikiai. Šventiniu laikotarpiu teko daugiau paskanauti maisto, kurio buvau atsisakiusi, tad jaučiausi išsibalansavusi. Svorio nepriaugau per šventes, tačiau pasiilgau man įprasto lengvo maisto.


Per praėjusius metus pamilau sportą, patinka po darbo įsijungus mėgiamą muziką minti treniruoklį ir atlikti mankštą. To neatsisakysiu ir ateityje.Asmeninio albumo nuotr.Minus 32 kg per metus – labai didelis pasiekimas. Ką patartumėte moterims, kurios labai nori pasikeisti, tačiau stinga motyvacijos?


Deja, bet patarimo neturiu. Reikia pačiai norėti. Mane labiausiai motyvavo mano pačios progresas, pati sau įrodžiau, kokia galiu būti stipri. Galiu tik pasakyti, kad būti lieknai yra žymiai geresnis jausmas, nei prikimšti pilvą maistu. Tad kiekviena turėtų susimąstyti, kas jai yra svarbu. Linkiu sėkmės.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis