Kauno klinikų Akių ligų klinikoje atidarytos modernios operacinės

Penktadienį Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ligoninės Kauno klinikų Akių ligų klinikoje oficialiai atidarytos modernios, šiuolaikinius standartus atitinkančios ir naujas gydymo galimybes siūlančios devynios operacinės, kuriose įdiegtos pažangiausios gydymo metodikos.

Atidarymo metu Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius pabrėžė, kad Akių ligų klinika, pradininkė daugelio sudėtingų operacijų Lietuvoje, yra lygiavertė kartu su pažangiausiomis Europos ir kitų pasaulio šalių universitetinėmis klinikomis bei išskirtinė Lietuvoje ir Baltijos šalyse.


Atnaujintose operacinėse dirba geriausi savo srities profesionalai, besivadovaujantys pasaulinėmis oftalmologijos rekomendacijomis ir sekantys naujausias tendencijas. Specialistai atlieka sudėtingiausias operacijas pacientams, sergantiems įvairiomis akių ligomis, ir užtikrina maksimalų saugumą operacijos metu ir pooperaciniu laikotarpiu.

„Akių ligų klinikos operacinės yra tarsi chirurginio padalinio širdis, kurioje stebuklas kiekvieną dieną kuriamas šimtams pacientų. Džiugu, kad kartu su atnaujintomis operacinėmis turėjome galimybę įdiegti ir naujas gydymo metodikas“, – kalbėjo Akių ligų klinikos vadovė prof. Reda Žemaitienė.Kauno klinikų Akių ligų klinikoje atidarytos modernios operacinės.
Kauno klinikų Akių ligų klinikoje atidarytos modernios operacinės.
Kauno klinikų nuotr.Vadovė pabrėžė, kad šiais metais pirmieji Lietuvoje klinikos specialistai įdiegė endotelines keratoplastikas. Nuo šiol pacientams, sergantiems ragenos endotelio ligomis, nebereikia persodinti visų ragenos sluoksnių. Gydytojai pakeičia tik vidinius – tai žymiai palengvina pooperacinę eigą ir sumažina komplikacijų tikimybę.


Pagal Kauno klinikų pranešimą, atnaujintose operacinėse taip pat įdiegtos naujos technologijos – femtosekundinio ir eksimerinio lazerių sistemų. Tai inovatyviausi kataraktos chirurgijos, ragenos gydomųjų procedūrų ir refrakcinės chirurgijos gydymo metodai.


Klinikoje kasmet atliekama per 19 000 chirurginių intervencijų: kataraktos, glaukomos, vokų auglių operacijos, intraokulinių auglių brachiterapija, operacijos akių traumų atveju, vitrektomijos (stiklakūnio/tinklainės) operacijos, žvairumo, keratoplastikos, keratoprotezavimo, vaistų injekcijos į stiklakūnį ir kitos.


Kauno klinikų Akių ligų klinikoje kiekvienais metais konsultuojama vidutiniškai 90 000 pacientų: apie 75 000 suaugusiųjų ir per 13 000 vaikų. Tai – vienintelė gydymo įstaiga Lietuvoje, kurioje atliekamos intraokulinės operacijos vaikams.

2017 m. Akių ligų klinika priimta į Europos Retų akių ligų referencijos centrų tinklą (ERN-EYE).

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis